14 Şubat için romantik yatak odası dekorasyonu önerileri

Bir yıl içerisindeki en romantik günlerden biri olarak karşımıza çıkan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiği olan herkes sevgilisi ya da eşi ile romantik bir gün geçirmek ister.

14-şubat-2

Sevgilinizle ya da eşinizle birlikte güzel bir gün geçirebilmek için bulunduğunuz ortamları yapabileceğiniz ufak dokunuşlarla daha romantik bir hale getirebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız önerileri uygulayarak yatak odanızda yapacağınız dekorasyon ile istediğiniz romantik ortamı rahatlıkla yaratabilirsiniz.

14 Şubat için romantik yatak odası dekorasyonu önerileri

Romantizmin olmazsa olmazları: Mumlar

Söz konusu romantizm olduğu zaman en çok kullanılan objelerden biri mumlardır. Sağlamış oldukları görsel güzelliğin yanı sıra loş bir aydınlatma yaratıyor olması bakımından da mumlardan faydalanmanız yatak odalarınız için romantik bir ambiyans yaratmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Nevresim takımlarınızla aynı renkte mumlar kullanmanız daha doğru olacaktır. Genelde kırmızı ve beyaz mumlar tercih ediliyor olsa da nevresim takımlarınızla aynı renklere sahip olan mumları tercih edebilirsiniz.

Çiçeklerle ortamı canlandırın

14 Şubat’ta sevdiğiniz kişiyle birlikte mutlu bir gün yaşamanızı sağlayabilmek için her ne kadar aklınıza ilk olarak kırmızı güller geliyor olsa da kendinizi sınırlamayarak rengarenk çiçekler de kullanabilirsiniz. Özellikle onun çok sevdiği çiçekleri kullanmanız hoşuna gidecektir. Dikkat çekici bir görüntü oluşturmak için vazolara çiçekler yerleştirmek yerine çiçekleri serpiştirebilirsiniz. Vazo kullanacaksanız tek bir vazo da kullanabilir ya da çok sayıda vazo kullanıp, duvar diplerini vazo içindeki çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

14-şubat

Yatak odasında küçük ve etkili değişiklikler

Böyle romantizmin üst seviyede olduğu bir günde daha özel bir ortam yaratabilmek için yatak odası içinde bazı kısımlara yenilikler getirilebilir. Nevresim takımlarınızı değiştirerek veya zaten düşünüyorsanız perdelerde değişiklik yaparak daha romantik bir yatak odası yaratmanız mümkün. Bunun için genel dekorasyon renklerinize uyumlu olacak ise pembe ve gül kurusu renklerini tercih edebilirsiniz.

Tavanlardan sarkan fotoğraflar

Sevgilinizle birlikte çektirdiğiniz güzel fotoğrafları toplayıp uçlarına renkli iplikler ya da hediye paketi süslemelerinde kullanılan şeritler kullanarak tavanlarınızdan bunları sarkıtabilirsiniz. Tavana bantla yapıştırabileceğiniz gibi tavanda bulunan bölümlere bağlayarak da bu fotoğrafları değerlendirebilirsiniz. Romantik olması ve birlikte anılarınızı barındırması nedeniyle fotoğraflarınızı kullanmanız hoş bir sürpriz olabilir.

Küçük notlarla sevginizi haykırın

Kalp şeklindeki kağıtlara sevginizi anlatan hazırladığınız küçük notları yatağınızın çevresindeki direklere asabileceğiniz gibi, kapalı bir yatağınız varsa yatağın perdelerine ve tavanına bu notlardan asarak oldukça romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Bu notların içinde yazanları da kendiniz seçip, içinizden gelenleri kendi ellerinizle yazarak sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

Kalp yastıklar

Yatağın üzerine kalp şeklindeki yastıklar koyarak romantizmi artırabilir ve aşk temasını yatak odalarınıza daha fazla işleyebilirsiniz. Birbirinden değişik boyutlardaki yastıklar da yatak odalarınızı renklendirecektir.

Aşkı anlatan küçük objeler

Küçük aksesuarlar kullanarak ortamın daha aşk dolu olmasını sağlayabilirsiniz. Kristal renkli camlı şamdanlar, kalp şeklindeki kristal renkli objeler kullanabilirsiniz. Yerlerde farklı ebatlarda ve farklı şekillerde aksesuarlar kullanabilirsiniz. Kucağında kalp olan ayıcıklar, birbirine sarılan erkek ve kız bibloları gibi değişik özellikteki aksesuarları kullanarak yatak odalarınıza romantizmi  dilediğiniz gibi getirebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir