Yatak başları için etkileyici fikirler

tablo-kara kalem

Yatak odanızı biraz hareketlendirmek için yatak başında ufak değişiklikler yapmaya ne dersiniz?  Minik dokunuşlarla yatak başlarına  bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. İşte uygulayabileceğiniz o harika fikirler.

Resime meraklıysanız  kara kalemden oluşan tablolar yatak başı için hoş bir fikir olabilir. Bayan figürlerinden oluşan iki küçük kare tabloyu yatak başınızın üstünde  yan yana asarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

yatak-başı

3 boyutlu yerine 2 boyutta istediğiniz yatak başına sahip olabilirsiniz, hem de kendiniz tasarlayarak. Duvar yapıştırıcısı veya boya ile bunu yapmak çok kolay. Duvar etiketini karyola görünümünde yapıştırarak oldukça hoş ve sıra dışı bir görüntü elde edebilirsiniz.

fotograf

Fotoğraf sanatına ilgi duyanlar için harika bir öneri. Beğendiğiniz bir doğa temalı fotoğrafı veya sevdiğiniz bir objenin fotoğrafını yatak başınızda kullanabilirsiniz. Duvarın bir bölümünü kaplayacak orta büyüklükte bir fotoğraf tercih edebileceğiniz gibi tüm duvarı örtecek devasa bir fotoğraf da seçebilirsiniz. Tüm duvarı kaplayan canlı bir görsel odanızın havasını bir anda değiştirecektir.

yatak-bası

Yatak odanıza biraz hareket katmak istiyorsanız, beyaz renkli yatak başlığınızı duvar kağıdı ile kaplayıp renklendirebilirsiniz. Doğayı anımsatan kuş, ağaç figürlü duvar kağıtları odanıza huzurlu bir hava katabilir.

tablo

Siyah beyaz tutkunuysanız bunu yatak başı dekorunuza da yansıtabilirsiniz. Yatak başınızın üstünde kalan duvarı siyah-beyaz, nostalji kokan tablolarla donatarak odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Farklı boyutlarda tabloları karışık bir şekilde asarak duvara hareket katabilirsiniz.

raf-cekmece

Eski, rayları bozulmuş çekmecelerinizi boyayıp yatay veya dikey şekilde farklı kombinasyonlarla duvara bitişik şekilde monte edip çok değişik bir ünite yaratabilirsiniz. Hem böylelikle dekoratif aksesuarlarınızı sergileyip eşyalarınızı saklayabileceğiniz hoş bir depolama alanına da sahip olacaksınız.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir