Mutfağınız için çok amaçlı ada üniteler

ada

Mutfağınıza farklı bir görünüm katmak ve ekstra saklama alanları oluşturmak istiyorsanız ada üniteler ideal bir seçim olacaktır. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz ada ünitelere yer vererek pek çok ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz.

Mutfağınızın uygun köşesine yerleştireceğiniz ada üniteyi yemek hazırlama tezgahı dışında pişirme ve depolama alanı olarak kullanabilir, aynı zamanda mutfağınızda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yemek alanı oluşturmak için;
Mutfağınızda yemek alanına ihtiyacınız varsa, ada ünitesi seçerken onu dikkate alarak tercih yapın. Yemek alanına sahip olan bir ünite oldukça işinize yarayacaktır. Ada ünitenizin etrafında yüksek tabure veya sandalyeler kullanarak keyifli mutfak sohbetlerine yer açabilirsiniz.

ada-yemek

Pişirme alanına ihtiyacınız varsa;
Ankastre ocak kullanarak ada ünitesi üzerinde de pişirme alanı oluşturabilirsiniz. Bu noktada havalandırma kullanmayı unutmayın. Sarkıt şeklinde bir havalandırma ideal bir tercih olacaktır. Dilerseniz ada ünite üzerinde evye kullanarak yıkama alanına sahip olabilirsiniz.

ada-ünite-1

Tezgaha ihtiyacınız varsa;
Yemek hazırlarken en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri geniş bir tezgaha sahip olmak. Ada ünitenizin üzerini çalışma tezgahı olarak kullanarak kendinize ekstradan alan yaratabilirsiniz. Tezgahınızı mermer, granit ve laminant gibi malzemelerden yaptırmanız hem kullanışlı, hem şık bir görünüm sağlayacaktır.

tezgah-ada-unite

Ekstra depolama alanları için;
Ünitenizin altını ve yanlarını dolap olarak kullanabilir, dilerseniz yan kısmını açık raf şeklinde düzayn edip yemek kitaplarınız için yer açabilirsiniz.

Ada ünitenizin bir bölümünde çekmecelere yer vererek daha kullanışlı bir saklama alanı oluşturun. El havlularınızı asabileceğiniz askılıklar ile ünitenize şık bir görünüm katabilirsiniz.

ada-ünite

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir