2016 yılı trend renklerini yatak odanızda estirin

Yatak odanızı yenilemek istiyorsanız ve güncel modern renklerle yatak odanızı döşemek istiyorsanız, 2016 yılının moda renkleri ile birkaç fikir verelim sizlere.

yatak-odası-15

İlk olarak şu unutulmamalıdır ki; yatak odası günün tüm yorgunluğunu üzerimizden attığımız, dinlendiğimiz yerlerdir. Hepimiz yatak odamıza girince ve yatağımızı görünce ayrı bir huzur ve mutluluk duyarız. Bu yüzden yatak odası dekorasyonu yapılırken bu durumlar göz önünde bulundurularak yapılmalı. Renklerin insan psikolojisi üzerinde büyük bir etkisi var üstelik bu etki yadsınamaz düzeyde fazla. Halen bu konuda araştırmalar da devam etmekte. Uygun olmayan renklerle yapılan dizaynlar, yatak odanızı kasvetli ve boğucu hale getirebilir bu da sizi yatak odasında dinlenmeniz yerine daha çok stres yaşamanızı ve güne yorgun başlamanıza neden olur.

2016 yılının trend renklerini yatak odanızda estirin

Dekorasyon yapılırken birçok renk aynı anda birbiriyle bütünleştirerek rahatlıkla kullanılabilir. Bu yıl uluslararası renk kuruluşu Pantone bu sezon iki renk olarak Rose Quartz ve Serenity olarak açıkladı. Oldukça soft ve pastel olan bu renkler insana huzur veren içinizi ısıtacak renkler. Özellikle geçişler iyi ayarlandığında soluk mavi ve punda pembenin harika uyumu yakalanıyor. Yatak odanız için bu renklerden faydalanabilirsiniz. Özellikle fazla aydınlık olmayan az ışık alan yatak odalarını daha aydınlık göstereceği gibi yumuşak, sakinleştirici renkler olması bakımından huzur da verecektir. Direk olarak duvarlarınızı bu tarz bir renk ile renklendirebileceğiniz gibi yatak odasında yer alan objeleri ve aksesuarları da bu kombinle sağlayabilmeniz mümkün. Yine halı ve perdelerde seçimlerinizde ya da yatak örtüsü gibi yatak odası tekstilinde de bu iki rengi rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Koyu renk sevenlerdenseniz ve romantik ve modern bir yatak odam olsun diyorsanız o zaman duman grisi, füme, hardal sarısı, şarap kırmızı, çikolata rengi de yatak odasında tercih edilebilecek renkler arasında. Özellikle yatak odası duvarlarını füme rengine boyayarak aksesuarlarda grinin açık tonu ve sarıyı kombinleyerek mobilya renklerini de mat beyazdan tercih etmeniz halinde 2016 yılına yakışır bir yatak odası yapmış olacaksınız.

Hem 2016 yılı trend rengi olsun hem de modası kolay kolay geçmesin istiyorsanız, yatak odası dekorasyonu yaparken siyah beyazın kontrasından yatak odasında mutlaka faydalanmalısınız. Özellikle bu tarz yatak başlıkları, aydınlatma sistemleri ve duvar kağıtları tercih edilebilir. Bu uyumu birazcık renklendirmek ve ferah hale getirmek için de yine sarı renk kullanabilirsiniz. Özellikle nevresim takımları yatak örtüleri sarı renkli ve üzeri beyaz ve siyaha yakın gri çiçeklerle süslenmiş kumaşlar tercih etmeniz halinde oldukça modern ve modası geçmeyen bir yatak odası dizayn etmiş olursunuz. Enerjik renkler ne de olsa bu yılın moda renkleri arasında yerini alıyor.

yatak-odası

Her zaman temizliği ve düzeni anımsatan renklerden hoşlanıyorsanız o zaman gri, krem, mor, beyaz ve mürdüm rengi yatak odanız için oldukça uygun. Gri ve krem renginin ağırlıkta olduğu arasına mürdüm ya da mor gibi koyu renklerin ilave edilmesi ile oluşturulan bu yatak odası dekorasyonu da oldukça popüler. Eğer mürdüm ve mor çok koyu ve keskin renler biraz daha açık olsun derseniz lila da sizin için bir seçenek olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir