Aslında Pek Bir Değişiklik Yapmadan Evde Değişiklik Yapmış Hissi Yaratmanın 5 Yolu

hali-yikamaİnsanoğlunun yeniye olan düşkünlüğünün kaynağı nedir bilinmez ama en nihayetinde hemen hemen birçok konuda yeninin ve yenilenmenin ruha iyi geldiği kabul edilmesi gereken bir gerçek. Özellikle de yaşadığımız alanlarda yaptığımız yenilikler, psikolojimizde doğrudan olumlu bir etki yaratıyor. Temizlik yapmanın da kesinlikle bununla bir ilgisi var ve de…

Gelin görün ki insan genellikle maddi sebeplerden ötürü öyle her canı istediğinde tutup evini baştan aşağı yenileyemiyor. Ancak bazı hareketler var ki aslında temelde hiçbir değişiklik yapmadığınız halde, o yenilenme hissini sonuna kadar size yaşatıyor. İşte evinizde değişiklik yapmadan değişmeyi sağlayacak öneriler.

  • Koltuklarınızı mı yenilediniz?

Hayır yenilemedik, yıkattık! Koltuklar üzerinde biriken kirler, lekeler kümülatif bir şekilde oluşurlar. Yani zamanla, yığılarak, birikerek meydana gelirler. O yüzden renk değişimi gözle görülür bir şekilde yaşanmaz. Bu yüzden koltuğunuzun başına neler geldiğini yıkandıktan sonra anlarsınız. Koltuk yıkama dediysek suyla, sabunla, leğenle silmek demedik tabii. Bunlar için profesyonel cihazlar kullanan koltuk yıkamacılar var. Değişim dediğiniz böyle olur!

  • Halıya basmaya kıyamamak!

Koltuklar için geçerli olan birçok şey aslında halılar için de geçerlidir. Bir de hem halıların hem de koltukların yıkandıktan sonra eve yaydıkları muhteşem koku bile bir devrin başlangıcı gibidir. Bulun bütçenize en uygun halı yıkamacıyı Armut.com’dan, halılarınızı yıkamaya gönderin ve sonra gelişini törenlerle karşılayın. Halı yıkama demek uzun süre halıların üzerine basmaya kıyamamak demek.

  • Estetik ameliyat niyetine: Perde değişimi

Bir eve karakterini kazandıran en önemli dekorasyon unsurları perdelerdir. Bir insan için kaşı gözü neyse, ev için de perdeler o demektir. Yalnızca perdelerinizi değiştirerek evinizin yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunu tamamen kendi zevkiniz ve kendi ruh haliniz için yapıyorsanız size tavsiyemiz mutfak perdelerinizi değiştirmeniz yönünde olacak. Çünkü mutfak, bir evde hayal kurmak için en müsait yerdir. Hayallerinize güzel bir fon oluşturmak istemez misiniz?

  • Resimler, fotoğraflar, anılar…

Çıkarın fotoğraflarınızı çekmecenizden, onlardan sanat eserleri yaratacağız. Boş duvarlara bakmak yerine, hatıralarınıza bakmak sizce de iyi bir fikir değil mi? O kadar farklı tasarımlara sahip çerçeveler var ki evinizin duvarlarına astığınızda bir anda evinizin ruhu değişecek. Bir de evinize imzanızı atmanın, oranın size ait olduğunu göstermenin en iyi yollarından biri orayı hatıralarınızla süslemektir.

  • Duvar kağıtları, etiketler, yazılar…

Yalnızca tek bir duvarınıza, tek bir kolon ya da kirişinize yapacağınız bir uygulama düşünün. Eşinizin dostunuzun evine yaptırdığı duvar kağıdından arta kalan malzemeyle bile olur. Ya da duvarınıza, aynanızın kenarına küçük çıkartmalar yapıştırın. El yazınız iyiyse çalışma odanızın duvarına en sevdiğiniz yazarın bir sözünü ya da en sevdiğiniz şiirin dizelerini afili bir yazıyla yazın. Evinizi daha çok sevmenizi sağlayacağından emin olabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir