Bahçeler için dekoratif fikirler

Bu sıcak yaz günlerinde en sık vakit geçirdiğimiz alanlardan biri de balkon ve bahçelerimiz. Öyleyse gelin bahçelerimizi daha keyifli ve güzel hale getirelim.

bahce-koltuk

Bahçenizde konforlu bir köşe oluşturmak istiyorsanız evinizde kullandığınız bazı mobilyaları bahçenize taşıyabilirsiniz. Mesela rahat bir koltuk takımını bahçenizde kullanarak oturma odası rahatlığını bahçenizde sürdürebilirsiniz.

tas-doseme

Bahçenizde çimen, tahta, taş gibi yer döşemelerini tercih edebilirsiniz. Çimen ile bahçenize daha canlı ve doğal bir görünüm kazandırırken, taş döşeme veya parke ile serinlik hissi yakalayabilirsiniz.

bisiklet-cicek

Çiçeklerinizi ekmek için saksı yerine farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Örneğin eski bir bisiklet çiçeklerinizi sergilemek için harika bir saksı işlevi görebilir.

bahce-agac

Bahçenizde köşede yer alan ağacın altını güzel bir oturma alanına çevirebilirsiniz. Doğayla iç içe çay-kahve keyfi yapabileceğiniz bu köşede hoş vakitler geçirebilirsiniz.

semsiye

Klasik güneş şemsiyeleri bir kenara bırakın. Değişik şemsiye modelleriyle bahçenize farklılık katın. Bahçenizde gölgelik olarak şemsiye kullanabilirsiniz. Dekoratif olarak şık bir görüntü sunan şemsiyeler, hareket açısından da kolaylık sağlayacaktır.

bahçe-ışık

Bahçenizde hoş bir ambiyans yaratmak istiyorsanız ağaçlarınızı ışıklandırmayı deneyin. Hava karardığında ışıl ışıl görünen bahçeniz romantik bir ortama bürünecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir