Banyo dekorasyon fikirleri

Banyolarınızı daha ferah ve canlı bir mekana dönüştürmeye ne dersiniz? Birbirinden güzel dekorasyon önerileri ile banyolarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

banyo-dekor

Banyo duvarlarının tamamına seramik döşemek yerine bir bölümünü duvar kağıdı ile kaplatarak mekana biraz farklılık katabilirsiniz. Duvar boyası ile renklendirmek de güzel bir fikir olabilir. Boya ile renklendirdiğiniz duvarları çiçekli tablolarla süsleyerek romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Banyonuzda şık ve kullanışlı oluşuyla dikkat çeken dolaplı aynalar kullanın. İnce bir dolaptan oluşan bu fonksiyonel aynaların iç kısmına kişisel bakım ürünlerinizi koyarak eşyalarınız için ek bir alana sahip olabilirsiniz.

banyo-camasir

Banyonuzda ferahlık yaratın. Çamaşır makinesi ve kurutma makinenizi dolap içine yerleştirerek hem şık hem de ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Makinelerinizi üst üste koyarak yerden tasarruf edebilir, geniş bir alana sahipseniz yan yana koyarak daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Dar bir alanınız varsa kurutmalı çamaşır makinesi ile iki işlemi bir arada çıkarmanın keyfine varın.

parke-aplik

Banyonuza daha doğal bir görünüm katmak için, zemini fayans yerine sudan etkilenmeyen parke ile döşeyebilirsiniz. Doğal ve sıcak bir izlenim bırakan ahşap, mekanı daha ferah gösterecek ve banyonuzu huzurlu bir ortama dönüştürecektir. Ahşap rengini yeşil ve mavi gibi rahatlatıcı tonlarla bir araya getirerek harika bir uyum yakalayabilir, banyonuzu saksı çiçeklerle donatarak canlı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Banyolarınıza ferah bir görünüm kazandırmanın yolu iyi bir aydınlatmadan geçer. Lavabonun üzerinde veya aynanın kenarlarında yeterli ışık yayan bir aydınlatma tercih edin. Güçlü bir ışık yerine daha hafif aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Aynanın iki yanında duvar aplikleri kullanarak ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir