Banyoda kullanılan renklerin doğru seçimi için 11 tüyo

banyo-1 Günlük koşturmanın, yorgunluğunun rahatlatıcı bir banyo ile atılabileceği yerdir banyolar. Bu nedenle dekorasyonunun rahatlatıcı özellikte olması, kullanılan renklerin ferah ve rahatlatıcı tonlarda seçilmesi banyoda geçirilen zamanın daha keyifli olmasını sağlar. Banyoda renk seçerken temizliğin rahat yapılabilmesi ve hijyenin sağlanabilmesi açısından temizlemesi kolay, kiri daha az gösteren renklere yönelmekte de fayda var. Banyodaki renk kullanımını düzenlerken rahatlatıcı olması yanı sıra kullanışlı renkler tercih edilmeli. Dekorasyonu doğru renklerle yaparak banyodaki enerjinin huzurlu ve pozitif olması sağlanabilir.

buy nandrolone decanoate

Bazı püf noktalarını uygulayarak, doğru renkleri kullanarak banyonuzu daha ferah ve huzurlu bir hale getirebilir hatta küçük bir banyoyu bile daha geniş gösterebilirsiniz. İşte size banyoda doğru renk kullanımı ile ilgili tüyolar.

 1. Banyoda gri renk kullanmak istiyorsanız bu rengi diğer renklerle doğru birleştirmek banyonuzun daha dar görünmesine engel olur. Banyolar diğer odalara oranla daha az ışık alır bu nedenle banyo duvarlarını koyu renge boyamak banyoyu daha karanlık gösterir. Gri ton kullanılmak istendiğinde yumuşak, pastel tonda bir gri tercih edilebilir. Duvarların yarısını griye boyuyorsanız diğer yarısını beyaza boyayabilir ya da zeminle uyumlu olacak şekilde açık renk fayans ile döşeyebilirsiniz. Küvet ve lavaboda beyaz rengin kullanımıyla, banyoda metal aksesuarlara yer verilmesi ile ya da banyoda hasır ve ahşap eşyalar kullanarak gri ton kullanımı banyo içerisinde dengelenebilir, ortama daha aydınlık bir hava katılabilir.
 2. Beyaz renk her yerde olduğu gibi banyoların da gözde rengidir, saflığı ve sakinliği temsil etmesi nedeniyle banyo paspası, havlu gibi aksesuarlarda beyaz renk ağırlıklı tercih edilebilir. Özellikle metal malzeme kullanılan ya da koyu renklerin hakim olduğu banyolarda beyaz, ortama taze bir enerji katar, ortamı daha aydınlık ve ferah gösterir.
 3. Toprak rengi, kiremit rengi, kum rengi gibi kahverengi tonları ve ayrıca yeşil tonları duvar rengi olarak da banyoya yakışacak renklerdir. Bu renkler Feng Shui’ye göre banyodaki suyun enerjisini dengeler. Yumuşak tonlarda kullanılmış yeşil renkler dinlendirici etki yaratacaktır.
 4. Feng Shui’ye göre kırmızı, altın sarısı ve mor renkleri zenginlik ve bereketin renkleridir. Banyoda kullanılan suyun akıp gitmesine karşın bu güçlü renkleri kullanarak bereketin kalıcı olacağına inanılır. Banyoda kullanılan aksesuarlarda örneğin banyo paspasında, duvara asacağınız tabloda ya da banyonuza koyacağınız çiçeklerde ve mumlarda bu renkleri kullanabilirsiniz. Özellikle mor kendine güveni arttıran, enerji veren bir renktir.
 5. Kahverengi banyolarda da çoğunlukla tercih edilen bir renktir. Çikolata rengi, sütlü kahve gibi tonların ağırlıklı olduğu bir banyo dekore etmek istiyorsanız aksesuarlarda mavinin tonlarını ve beyaz rengi kullanarak şık ve huzur verici bir banyo tasarımı oluşturabilirsiniz.
 6. Huzur veren renklerden biri de mavidir. Mavinin farklı tonlarını kullanarak banyonuzu dekore edebilirsiniz. Mavi renk, kahverengi ile de sık kullanılan ve uyum sağlayan bir renktir. Çikolata rengi ya da sütlü kahverengi beyazla birlikte açık maviyle uyum oluşturacaktır. Banyo dolaplarınızı kahverengi seçtiyseniz maviyi ve beyazı aksesuarlarda kullanarak, duvarlardan birini açık tonda bir maviye boyayarak ya da mavi fayanslar kullanarak banyoda aydınlık ve huzur veren bir tasarım yapabilir, şık ve modern bir banyo oluşturabilirsiniz. Mavi ile kullanılan yeşil tonlar da güzel bir renk kombini oluşturabilir. Banyonuzda mavi tonları kullandıysanız deniz kabuklarından yapılmış aksesuarlara yer vererek banyoya denizin havasını getirebilirsiniz.
 7. Koyu kahverengi, bej ve turkuaz renklerinin uyumunu banyolarınıza da yansıtabilirsiniz. Bej rengi zemin ve duvarlarda kullanarak banyonun daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Çikolata rengindeki banyo dolapları banyoya derinlik katar. Turkuaz renkli aksesuarlar, havlular kullanarak banyonuzun tasarımını tamamlayabilirsiniz.
 8. Beyaz rengin ağırlıklı olduğu bir banyo tasarımı yapacaksanız ve banyo dolaplarını da beyaz kullanacaksanız duvar rengini vişne tonu seçerek ve altın rengi ya da parlak aksesuarlar kullanarak göz alıcı bir banyo dekorasyonu yapabilirsiniz.
 9. Gri ve beyaz kullandığınız bir banyoya pembe ile şık bir hava katabilirsiniz. Beyaz ve griyi karanlık bir ortam yaratmamak için dengeli olacak şekilde kullanmalısınız. Örneğin yarısı gri yarısı beyaz olacak şekilde duvarların rengini belirleyebilirsiniz. Duvarlarda, fayanslarda, dolaplarda beyaz ve gri kullanabilir aksesuarlarda, halılarda, havlularda pembe rengi ortaya çıkarabilirsiniz.
 10. Siyah-beyaz renk uyumunu banyo renklerinizde de kullanabilir, duvarlarda ve zeminde beyaz rengi tercih ederken, siyah banyo mobilyaları kullanarak banyonuzda şık bir hava yaratabilirsiniz.
 11. Yeşil beyaz ve kahverengi birlikte kullanıldığında hoş bir uyum yaratır. Tabi renklerin dengeli kullanılması gerekir. Örneğin banyonuzda kullanacağınız mobilyaları kahverengi seçip duvarlarda çok koyu bir ton olmamak kaydıyla yeşili kullanabilirsiniz. Bu iki rengin birlikteliğini canlandırmanız da lazım. Kullanacağınız turuncu havlular, çiçeklerle daha canlı bir hava katabilirsiniz. Turuncu, yeşil ve kahveye canlılık, hareket katan bir renktir.

hurts illuminated

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir