Banyolar için romantik hava yaratacak aksesuarlar

Banyolar insanların evlerinde en çok huzur bulduğu, rahatladığı ve keyif aldığı yerlerden biridir. Bu yüzden evinizin diğer odalarının dekorasyonu kadar önemlidir.

Evimizin kişisel bakım mekanı olarak gösterebileceğimiz yer olan banyomuzu daha kullanışlı hale getirmek için bir takım hususlara öncelik vermeliyiz. Banyomuza öncelikli olarak daha kullanışlı ve geniş alan oluşturabilmek ve kullanabilmek için banyoya ortadan giriş sağlanmalı. İlk olarak karşımıza lavabo ve ayna ile karşılamalı ve ilk aksesuarımız tabi ki banyo aynası olmalı. Özellikle altın, bakır ve gümüş tonu gibi renkler banyoya ayrı bir hava katacaktır.

bath-3 Banyonun uygun yerlerine yapay olan irili ufaklı çiçekler, konseptli aksesuarlar ve rengarenk mumluklarla donatabilirsiniz evinizin banyo dekorasyonun da romantik bir dokunuş yapmış olursunuz.

Banyo dekorasyonu yaparken romantizm havası estirmenin ilk koşulu, aksesuarlarda renk olarak pastel renklerden yararlanılmalıdır. Krem, bej, fildişi, şampanya renginin hakim olduğu genel aksesuardan ve zarif ince perdelerden, aksesuar, objelerde uçuk pudra tonu soğuk bir mavi ya da yeşilden yararlanılabilir. Bu kombinasyon ahşap ya da eskitme beyaz mobilyalarla tamamlanabilir.

Seçilen aksesuarlar ne kadar bir konsept üzerinden gider ve bir konsepte ait olursa, romantizmin boyutu da banyoda o kadar artar. Siyah- beyaz zıt renklerin uyumlu bir şekilde kullanımı banyolarda kullanılması birçok kişinin tercihi arasındadır. Eğer banyonuz çok karanlık değilse ve ışık alımı iyi ise siyah renk seçimini zıt kullanarak banyolarınızda farklı bir ortamı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Yine açık renk banyolarda mürdüm, mor gibi koyu ama sıcak tonlarda aksesuar kullanmakta banyoda romantik hava oluşmasını sağlayacaktır.

bath-4

Banyo yaptığınız alan olarak bilinen küvet ya da duşa kabin kısmı banyonun diğer mobilya seçimleri ile uyum içerisinde olmalı Özellikle duşa kabin kısmında buzlu cam kullanılması ve iç dizaynın eskitme seramik taşlarla ya da fayanslarla döşenmesi oldukça romantik ve modern bir çizgi yakalamanızı sağlayacaktır. Lavabo modelinizde mutlaka duşa kabin ve küvetle ile uyumluluk arz etmek zorundadır. Eğer seçiminiz küvet ten yana ise banyodaki diğer eşyalarla ayırmak ve daha temiz gözükmesini sağlamak için perde ile ayırmak doğru bir tercih olacaktır.

Banyo aksesuarı seçiminde, eğer çok klasik bir banyo değilse vintage stilinin nostaljik havası, country tarzının yumuşacık havası ile birleşince harika bir tarz olarak ortaya çıkar. Hem dizayn edilmesi kolay hem de çok masraflı olmayacaktır. Özellikle bizi eskilere götüren banyo için hazırlanmış banyo setlerinden faydalanılabilir. Diş fırçalık, pamukluk, sabunluk, çöp kovası gibi birçok parçanın bulunduğu bu takımlar bunun yanı sıra estetik parfüm şişeleri, zarif perdeler yine romantik banyolar için oldukça idealdir.

bath

Dekore ettiğiniz banyoyu romantik bir atmosfer kazandırmanın bir diğer yolu da aksesuar olarak kullanılan mumlardan geçer. Romantik bir stil istediğiniz için ve özellikle banyo için kullanılacak olduğu için çiçek seçimlerinde fazla büyük ve bol yapraklı bitkiler yerine daha küçük boyutlu ve doğal görünümlü yapay çiçekler banyo eğer büyükse uzun vazolar içerisine yerleştirilen çiçekler ile romantik stil sağlanabilir.

proviron for sale

Kirli sepeti olarak beyaz hasır modeller kullanabilirsiniz. Bu tarz sepetler odayı daha ferah ve düzenli gösterecektir. Küçük ve dar banyoya sahip iseniz içeriyi aydınlık tutmakta ve bol aksesuar kullanımından kaçınmakta fayda var. Özellikle aksesuarlarınızı duvarda sabit şekilde duranlardan tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Büyük ve gösterişli aynalar banyonuzu daha büyük gösterecektir.

Aksesuarda romantizm etkisi ancak doğru kombinasyonlar yapıldığı zaman banyonuza huzur katacak, ferah bir ortama kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu tarz romantik banyolarda güne başlamak daha çok keyif verecek ve zevk verecektir.

great-choice eu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir