Banyoya düzen getiren pratik öneriler

Hem enerjinizi yüksek tutmak hem de aradığınızı kolaylıkla bulmanız açısından evde düzen sağlamak, bu düzeni banyoya da taşımak  oldukça önemlidir.

Banyoda düzeni sağlarken çeşitli yaratıcı fikirlerden faydalanabilir, fonksiyonel olduğu kadar şık çözümler de banyonuzda uygulayabilirsiniz. Dolaplar, raflar ve sepetler yardımıyla banyodaki dağınık görüntüden kurtulursunuz. Her gün kullandığımız banyolarda uygulanabilecek birçok pratik çözüm mevcut. Bu çözümlerden banyonuzun ölçüsüne ve banyo dekorasyon tipinizi uygun olanlardan faydalanarak hem banyonuzu ufak dokunuşlarla renklendirebilir ve ortamın havasını değiştirebilir hem de dağınıklığı önleyebilirsiniz. Düzenli bir banyoda çok daha fazla vakit geçirmek isteyeceğinize ve aradığınızı kolaylıkla bulacağınıza eminiz.

Banyoya düzen getirecek banyo dekorasyon önerileri neler?

Banyoda ekstra alan kazanmak ve yer yaratmak açısından kapı arkasından faydalanmak mümkün. Kullanışlı bir depo alanı yaratmak için kapı arkasına asacağınız raf, sepet veya askılık oldukça kullanışlı bir çözüm olacak.  Sık kullandığınız makyaj malzemeleri, saç fırçası, krem ve şampuan gibi eşyalarınızı kapı arkasındaki raflarda ya da sepetlerde muhafaza ederek yer kazanmanız söz konusu.

banyo-11

Havlular için askı kullanabilirsiniz. Havlu askılıkları düzenli bir görünüm sağlayacaktır. Yan yana asarak çeşitli askı kombinasyonları yapabileceğiniz gibi havlupan da kullanmanız mümkün. Havlupana asarak havlularınızı çok daha çabuk kurutabilirsiniz. Eski bir merdiveni duvara monte ederek ya da banyoda bir köşeye koyarak değişik bir havlu asacağı oluşturmak oldukça yaratıcı bir fikir.

Kozmetik ürünleriniz için bir yer belirleyerek çok daha düzenli bir şekilde banyonuzda saklayabilirsiniz. Banyonuzdaki müsait alanlarda krem ve makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünler için özel bir köşe yaratabilir, bu ürünleri yerleştirmek için sepetlerden ve tepsilerden faydalanabilirsiniz. Banyo da kullanabilecek bir tepsinin içine küçük havlular, sabun, oda kokusu, parfüm, pamuk, kozmetik ürünler gibi bazı eşyalar konularak hoş bir görünüm oluşturulabilir. Sık kullandığınız ürünleri ve eşyaları koymak için şık kutular ya da özel üretilen mini dolaplar da bir çözüm. Dolap kapağının iç kısmına raf monte ettirerek kişisel bakım ürünlerinizi burada saklayabilirsiniz. Ürünlerinizi hem çok daha düzenli tutmuş olursunuz hem de kolaylıkla alıp koyabileceğiniz bir alan yaratırsınız.

Katlı raf üniteleri, kişisel bakım ürünleri ve banyo aksesuarlarını koymak için de hem pratik hem de banyolara şıklık katacak bir çözüm. Duvara asılarak kullanılabilecek raf üniteleri bir depolama alanı oluşturacaktır. Havlularınızı, kozmetik ürünlerinizi, kremlerinizi veya dekoratif aksesuarları bu raflarda muhafaza edebilirsiniz. Duvara monte edeli olan bu raflar sayesinde hem yerden tasarruf edersiniz hem de banyonuza farklı bir hava getirmiş olursunuz.

Lavabonuzun yakınında bulunan bir bölgeye bir raf monte ederek üzerine koyacağınız şık kavanozlara diş fırçası, macunu, pamuk, fırça, sıvı sabun şişesi gibi eşyalarınızı koyabilir, böylelikle bu eşyalarınızı çok daha düzenli bir şekilde banyonuzda muhafaza edebilirsiniz.

Ek depolama alanları oluşturarak banyoda düzen oluşturmak mümkün. Banyonuzun girintili bölümlerinde ek depolama alanı yaratabilirsiniz. Bu alanlarda gömme dolap veya raf ünitesi kullanarak temizlik malzemeleri ve banyo eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Lavabonun altına veya banyoda bulunan uygun bir köşeye dolaplar koyduğunuzda, bu dolaplara pek çok eşyanızı koyabileceksiniz.

banyo-dolap

Banyo dolabının iç kısmına saç kurutma makinenizi ya da saç şekillendiricilerinizi monte edebilir, ya da bu eşyalarınızı banyo dolabının yanına asabileceğiniz bir sepet içine yerleştirebilirsiniz.

banyo-saklama

Banyonuz küçük ise ve dolap koyacak yeterli alanınız bulunmuyorsa üzülmeyin. Harika bir çözümü uygulayarak; lavabonuzun yanında ya da banyodaki uygun bir alanda açık raf dolap kullanarak havlularınızı ve kişisel eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir