Çalışma odası dekorasyon fikirleri

 

Öğrenciler ve işlerini eve taşımayı seven kişilerin evlerinde bir çalışma odası veya köşesi hazırlamaları şarttır. Evinizde eğer yeterli alanınız varsa ayrı bir çalışma odası hazırlayarak veya geniş yatak odanızda uygun bir köşe oluşturarak kendinize güzel bir çalışma odası hazırlayabilirsiniz.  Çalışma odası dekorasyonunda iç açıcı, huzur verici ve sizi rahatlatacak renkleri tercih etmeye çalışın. Rahatça çalışıp işinize odaklanabileceğiniz bir ortam yaratın.

calisma

Sıradan dekorasyonlardan sıkıldıysanız farklı ve orijinal fikirlerle odanızı eğlenceli bir ortama dönüştürün. Duvarda kumaştan bir panoya yer vererek sevdiğiniz kart postalları, fotoğraf ve notlarınızı asacağınız hoş bir köşe oluşturabilirsiniz. Eski bir resim çerçevesinden de benzer bir pano hazırlayabilirsiniz. Beyaz, yanları çekmeceli bir masayı tel sandalye ile tamamlayarak modern bir dokunuş katın. İlginç tasarımlara meraklıysanız ahşaptan yapılma farklı bir masa lambası tercih ederek odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

cati-kati

Yatak odanız çatı katındaysa, odada bulunan kuytu bir köşeyi çalışma alanına dönüştürebilirsiniz. Çatı katınız boş ise bu keyifli alanı çalışma odasına da çevirebilirsiniz. Odanızda, ahşap evinize uyum sağlayacak eskitme bir ahşap masayı beyaz, ahşap ayaklı aymes sandalye ile kullanarak şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Çalışma masanızı sade bir abajur, çiçek ve fotoğraf çerçeveleriyle süsleyerek ortama sıcak bir hava katabilirsiniz. Zeminde kahve tonlarında post halı kullanmanız bütünlüğü sağlayacaktır.

ahsap-masa

Odanızda camın önünü çalışma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Açık renkli ahşap bir masayı beyaz aymes sandalye ile tamamlayarak modern bir şıklık yakalayın. Duvarınızın bir köşesine sevdiğiniz fotoğrafları veya notlarınızı asarak duvara hareket katabilirsiniz. Masanızda kalemlik, masa lambası ve evrak rafı gibi aksesuarlara yer vererek renklendirin. Cam önünde hazırladığınız çalışma köşesi ile gün ışığı altında daha enerjik ve zinde çalışmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

kara-tahta

Yoğun iş temposu nedeniyle yapmamız gerekenler akıldan çıkabiliyor. Bu noktada not panoları en büyük yardımcımız oluyor. Piyasada pek çok not panosu mevcut, fakat biraz nostaljik bir seçim yaparak çalışma masanızın üstünde yazı tahtası kullanmaya ne dersiniz? Kara yazı tahtası ile bu köşeye farklı bir hava katarken, notlarınızı alabileceğiniz hoş bir alan yaratmış olacaksınız. Odanızda şık bir görüntü yakalamak için yazı tahtanızla uyum sağlayacak siyah masa ile beyaz sandalye ikilisini tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir