Çiftlik evi için dekorasyon önerileri

Bir çiftlik evinde yaşama hayali, her insanın bir dönem hayallerini süslemiştir. Doğa ile iç içe bir yaşantının sunulduğu çiftlik evleri, büyük yapıda olmaları sebebiyle içlerinin dekorasyonu da apartman dairelerine kıyasla daha uzun sürebilir.

ciftlik-3

Doğal hayatın içinde olan bu çiftlik evlerinin içleri de doğallığı yansıtmalıdır. Eğer bir çiftlik evi edinmeyi düşünüyorsanız veya hali hazırda bir çiftlik eviniz varsa ve iç dekorasyonunu tazelemek istiyorsanız, çiftlik evi için dekorasyon önerileri yazımızı mutlaka okumalısınız. Çiftlik evinizin zevkle döşenmesi ve ince ayrıntılarına ufak dokunuşlar yapılması onu çok daha güzel bir hale dönüştürecektir.

Çiftlik evinizi dekore ederken uygulayabileceğiniz öneriler

Çiftlik evlerinin temel özellikleri; bahçeye giriş kapılarının, evin çatısının, kapı ve pencerelerinin ahşaptan olmasıdır. Böyle bir çiftlik evininde iç dekorasyonunun geleneksel motiflerle tamamlanması uygun olacaktır. Çevresinde yemyeşil yapraklı meyve ağaçları ile kaplı olması bizi kendisine çekmektedir.

Çiftlik evinizin kapısının ahşaptan olması ne kadar tamamlayıcı bir unsur ise iç mekanın duvar süslemelerinde, ahşap kullanılması da o derece önemlidir. Geleneksel tarzda mobilyalar ile döşenmiş olan çiftlik evlerinde, ahşap çatı ile beyaza boyanmış duvarın görsellikleri müthiş bir uyumu sergileyecektir.

Çiftlik evinize girdiğinizde o ahşabın mis gibi kokusu içinize dolarken, yüzünüzün gülümsemesini aynaya bakarak görmek istiyorsanız; kapının hemen giriş kısmının yan tarafına, ağaç dalları ile doğallık kazandırılmış olan bir ayna yerleştirebilirsiniz. Aynanın biraz yanına ise tahta çerçeveli bir aile fotoğrafınızı yerleştirebilirsiniz. Aynanın alt kısmına kalın ahşaplardan ince, uzun duvara bitişik ve yerden yüksek bir sehpa yaptırabilirsiniz. Bu sehpanın üzerine de çeşitli dekoratif parçalarınızı kalabalık yaratmayacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

ciftlik-4

Salon kısmında, ahşaba en çok yakışan renk olan kırmızı koltuklarınız ve perdeleriniz ile hoş bir sıcaklık yaratabilirsiniz. Koltuklarınızın üzerine geyik figürlü yastıklar koyarak dekorasyonunuzu şekillendirebilirsiniz. Çiftlik evinizin salonunda kullanılacak olan dekoratif parçalar ile renk çeşitliliğini sağlamanın yanı sıra sadelikten de vazgeçmemelisiniz.

Çiftlik evi için dekorasyon önerilerini, mutfak kısmında da uygulayabilirsiniz. Çiftlik evinizin mutfağında ve banyosunda taştan lavabolar kullanabilirsiniz. Bunlara uygun musluklar monte ederek görselliği tamamlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir