Çocuk odalarına kara tahta

Çocuk odalarını dekore ederken şıklığı ve rahatlığı kadar onların rahatça oynayabileceği, eğlenceli aktiviteler yapabileceği mekanlar hazırlamak önemlidir. Çocukların en çok sevdiği aktivitelerden biri şüphesiz resim yapmaktır. Hal böyle olunca odalarında keyifli bir şekilde yazıp çizebilecekleri kara tahtalara yer vermek kaçınılmaz olur.

Sizler için birbirinden güzel ve farklı kara tahta dekorasyon örneklerini bir araya getirdim. Bu yaratıcı fikirler size ilham verebilir.

kara-tahta

Odalarında ayaklı yazı tahtaları kullanabileceğiniz gibi, yaratıcı fikirlerle farklı yazı tahtaları oluşturabilirsiniz. Mesela duvarın bir kısmını siyaha boyayarak yazı tahtası görünümü verebilirsiniz. Böylece çocuğunuz resim konusundaki yeteneğini özgürce sergilerken, aynı zamanda odasının duvarları kendi yaptığı şaheserlerle süslenmiş olur.

kara-duvar

Odasının duvarında ev ve ağaçlardan oluşan kara tahta görünümlü değişik bir dekora da yer verebilirsiniz. Çocuğunuz bunun etrafına hayal gücünü kullanıp değişik objeler çizerek kendi tablosunu yaratabilir. Bu tarz bir dekor çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirmesine de imkan tanıyacaktır.

kara-tahta-4

Duvarın bir bölümünü siyaha boyattığınız odasında ona sınırsız bir yazı ve çizim keyfi yaşatabilirsiniz. Bu uygulama, dışarıdan şıklığa ve görselliğe oldukça önem veren, farklı fikirlere kapalı olan annelerin hoşuna gitmese de, çocukların oldukça beğenebileceği bir dekor olacak.

tahta-cerceve

Dilerseniz duvarınıza çerçeve edilmiş kara tahtalar asarak daha şık ve temkinli bir çözüm yaratabilirsiniz.

kara-tahta-dolap

Çocuk odasına kara tahta uygulamak için bir başka fikir daha. Çocuğunuzun odasındaki dolapların kapaklarını kara tahtaya çevirebilirsiniz. Böylece hem farklı hem de dekoratif bir yazı köşesi hazırlamış olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir