Çocuk odası dekorasyon fikirleri

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın odalarını dekore etmek bizim için ayrı bir keyiftir. Onlara her şeyin en güzelini, en iyisini yakıştırırız.Bu nedenle odalarını dekore ederken de ayrı bir özen gösteririz.Onun hem eğlenebileceği hem de seveceği mekanlar hazırlamalıyız. Sizin için bir araya getirdiğimiz çocuk odası dekorasyon örnekleri size ilham kaynağı olacak.

çocuk-odasi5

Prensesinize pembe ve mavi tonlarının ağırlıkta olduğu canlı bir oda hazırlayın. Mobilyaları beyaz ağırlıklı seçip odayı aksesuarlarla renklendirebilirsiniz. Beyaz bir divandan yatak kullanarak odasına farklı bir hava katabilir, hem de arkadaşlarıyla sohbet edebileceği bir kanepeye sahip olabilirsiniz. Özellikle çekmeceleri olan bir divan tercih etmeniz çocuğunuzun eşyaları için fazladan alan kazanmanızı sağlar. Divanı rengarenk yastıklarla donatıp, çiçek desenli perde ve halıyla ortama sıcak bir hava katın. Ekstradan oturma alanı oluşturmak istiyorsanız, cam kenarındaki kaloriferin üzerine renkli bir minder koyarak sevimli bir dinlenme köşesi yaratabilirsiniz.

çocuk-odasi4

Çocuğunuza bembeyaz ama bir o kadar da renkli bir oda hazırlamaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken; mobilyaları beyaz tercih edip, odaya dekoratif aksesuarlarla renk katmak. Beyaz bir karyola ile komodini, lila ve mavi tonlarında çiçekli bir halıyla buluşturarak mükemmel bir uyum yakalayın. Beyaz duvarınıza renkli tablolarla neşe katarken, pastel tonda yastıklar ve sevimli biblolarla odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Eğlenceyi seven çocukların odaları için sallanan sandalye harika bir seçim olabilir.

çocuk-odası3

Beyaz ve su yeşili tonlarını turuncu ve gri aksesuarlar ile buluşturarak çocuğunuza şık bir oda hazırlayabilirsiniz. Duvarı gri, tavanı ise su yeşiline boyayarak sıra dışı bir görünüm yakalayın. Tavanın su yeşili olması odaya farklı bir hava verirken mekana da derinlik katar.

Beyaz karyolanızı turuncu bir komodin ile renklendirip, diğer aksesuarlarınızı gri ve yeşil tonlarda kullanabilirsiniz. Raflı açık dolabınızın üzerini minder ve kırlentler ile süsleyerek çocuğunuz için harika bir kanepe yaratabilirsiniz. Bu sedirin altındaki raflı bölüme hasır sepetler yerleştirerek çocuğunuzun kitaplarını ve eşyalarını saklamak için son derece kullanışlı bir alan oluşturun. Turuncu zigzag desenli perde ve su yeşili bir yatak örtüsüyle ise odanıza canlılık katın. Çalışma masasının duvarına not panosu monte ederek çocuğunuzun birbirinden güzel resimlerini ve günlük notlarını asabileceği bir alan yaratabilir, son olarak gri bir halı ile bütünlüğü yakalayabilirsiniz.

kız-odasi

Küçük kızınızın odasında çilek kırmızısı ve fıstık yeşilini birlikte kullanarak uyumlu ve şirin bir oda yaratabilirsiniz. Fıstık yeşili bir yatak başını, yeşil ve krem tonlarında komodinler ile tamamlayıp sade ve şık bir görünüm yakalayın. Komodinlerin üzerinde beyaz kuş motifli abajurlar kullanarak çocuğunuz doğa sevgisini odasına taşıyabilirsiniz. Beyaz perdelerle odaya saf bir sadelik katarken, krem tonlarında peluş bir halı ile sıcak bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir