Dekorasyon yaparken ilham veren detaylar

Dekorasyon başlı başına bir yetenek işi. Yeteneğin yanında çok iyi araştırmak ve incelemekte gerekiyor.

dekorasyon

Yapılmış uygulamalardan ve doğal ortamlardan feyz alarak yola çıkıldığında yeteneğinize bağlı olarak çok farklı dekorasyon fikirleri ortaya çıkıyor. Aslında oluşan ortamlar hayal gücünüzün ve zevklerinizin bir parçası oluyor. Hayallerinizde sınır tanımadığınızda ve dekorasyon ile ilgili temel kriterleri bildiğinizde yarattığınız ortamlar insanları hayran bırakacak derece güzel olabiliyor.

Eğer içinizde dekorasyon konusunda kıpırtılar hissediyorsanız ilk yapmanız gereken öncelikle dekorasyonun ne olduğunu ve temel kriterlerini öğrenmek olmalı. Elbette yaratıcı olmak da gerekli. Klişeleşmiş dekorasyon uygulamalarının dışında farklı renk ve tat veren uygulamalara imza atılmalı.

Yaratıcı olabilmek için size ilham verecek olan duygular ön plana çıkarılmalı. Dekorasyon için belirlemiş olduğunuz tema konusunu birebir yaşamak ve daha sonra uygulamaya dökmek en iyi yol olacaktır. Tüm bunların doğrultusunda dekorasyon konusunda size nelerin ilham verebileceğini merak ediyor olabilirsiniz.

İşte size dekorasyonda ilham veren detaylar:

Dekorasyonda tema çok önemlidir.  O temayı evinize, ofisinize veya iş yerinize tam olarak yansıtabiliyor olmanız gerekir ki yapacağınız dekorasyon hatasız olsun. Bu nedenle ilk ilham kaynağınız temanızı birebir yaşamanız ve o havayı solumanız olacaktır. Örneğin sonbahar geldiğinde ev konseptinizde bir sonbahar esintisi yaratmak istiyorsanız size ilham verecek en iyi detaylar sonbaharın en güzel yaşandığı doğal ortamlardan saklı olacaktır.Canlı canlı sonbahar renklerini izlemek ve size huzur veren sonbahar detaylarını evinize taşımanız için sonbaharı en derinlerinde hissetmek ve yaşamak en iyi ilham kaynağınız.

dekorasyon 2

Aynı şekilde diğer mevsimler geldikçe o mevsimin havasını evinizin dekorasyonunda estirebilirsiniz. Yaz geldiğinde, deniz aşığı olan biriyseniz, bu havayı aynen kullanacağınız renkler ve aksesuarlar ile evinize de yansıtabilirsiniz.

Daha önce uygulamış dekorasyon fikirleri sizin için en iyi ilham kaynaklarından bir diğeri. Dekorasyon ucu bucağı olmayan bir dünya gibidir. Tüm dünyada yoğun bir şekilde dekorasyon uygulamalarının yapıldığını düşündüğünüzde aklınızın ucundan geçmeyen milyonlarca alternatif fikirlerin olabileceğini de tahmin edebilirsiniz.

Bunun için size ilham verecek en güzel detaylar yapılan uygulamaların tamda içerisindedir. Temanızı dahi belirlemeden önce çok iyi bir şekilde araştırma yapmak ve farklı uygulamalar görmek size vizyon katacak ve ilham verecektir. Ancak burada asıl olan şey uygulanmış dekorasyon örneklerini kopyalamak değil, her birinden farklı dokunuşlar alarak kendi dünyanızı yaratmak olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir