Duvar kolajı oluşturmak için 4 yöntem

duvar-kolajEv dekorasyonu söz konusu olduğunda özellikle duvarlarda anılarınızın fotoğrafla kalıcı hale getirildiği kolajlar oluşturmanın çok önemli olduğunu söyleyebiliyoruz. Fotoğraflarla duvarlarınızı dekore etmek her ne kadar biraz eski moda gibi gözüküyor olsa da duvar kolajı oluşturmanın 4 kolay yolu sayesinde daha modern ve dekoratif bir görüntü elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Modern resimlerden çok daha fazlası haline gelen fotoğrafların tüm aile üyelerinin ve birlikte geçirilen anların kaydedildiği ve hatırlamak için en etkili yol olarak görüldüğü zaman evinizin muhtelif yerlerinde bu fotoğraflara yer vermenizin çok doğru bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Hiçbir çerçeve kullanmanıza gerek kalmadan sadece tutkal ya da duvar bantlarını kullanarak duvarınıza sabitleyebileceğiniz fotoğraflarınız için doğru adımları izlemeniz gerekmektedir.

  • Şekil belirleyin: Duvar kolajlarınızı oluşturacak olan fotoğraflarınıza bütün olarak bakıldığı zaman nasıl bir şeklin belirmesini istediğinizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Dağınık bir yapı mı istiyorsunuz. Dikdörtgen bir şekil mi, yoksa kalp görünümü mü elde etmek istiyorsunuz gibi konularda karar verdikten sonra fotoğrafları bir araya getirip kolaj oluşturmanız gerekmektedir.
  • Tek baskı içerisinde yüzlerce fotoğraf kullanabilirsiniz: Duvarınızın bir bölümünü sadece fotoğraflara ayırmak istiyorsanız bunun için tüm fotoğraflarınızı yerden tavana kadar olacak ve tüm duvarı kaplayacak şekilde bir kağıda bastırmanız ve duvar kağıdı kullanır gibi bu baskıyı duvarınıza sabitlemeniz değişik bir seçim olacaktır.
  • Çerçeveli kullanımlar: Fotoğraflarınızı olduğu gibi duvara sabitlemek yerine çerçeveler içerisinde duvara asabilmeniz de mümkün. Bunun için aynı renkte ve ebatlarda küçük çerçeveler kullanabileceğiniz gibi dilerseniz farklı ebat ve renklerde olan ancak sistemli bir şekilde dizilerek bir ahenk oluşturacak şekilde sıralamanız doğru olacaktır.
  • Asimetrik kolaj oluşturabilirsiniz: Herhangi bir düzene bağlı almadan ancak kendi içerisinde de bir uyum yakalayabilecek şekilde fotoğraflarınızı merdiven gibi aşağı doğru inecek şekilde, bir büyük bir küçük fotoğrafı yan yana veya üst üste alacak şekilde kolaj haline getirebilirsiniz. Ayrıca iki çerçevenin üzerine üçüncü bir çerçeve yapıştırarak çok şık ve değişik yapıda kolajlar oluşturabilmeniz mümkündür. Burada tamamen hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir