Evden Eve Taşınacaklar İçin Demontaj Önerileri

Evden eve taşınırken birkaç parçadan oluşan büyük ve ağır mobilyaların taşınması bir hayli zor olur. Bu noktada akla ilk olarak demontaj işlemi gelir.

tasınacaklar_icin_demontaj_onerileri

Bu tür geniş ve detaylı mobilyalarınız varsa, bunları taşırken herhangi bir yere çarpmamak ve bir yerine zarar gelmesini önlemek amacıyla parçalara ayırmanızda fayda var.

Sahip olduğunuz mobilyanın ayakları, yatak başları, kapaklar ve dışarıya doğru çıkıntılı olan birçok parça sökülüp yerine geri takılabilir. Burada elinizdeki mobilya veya eşyanın demonte edilebilir olması önemli. Bahsettiğimiz özelliklere sahip mobilyalarınız varsa, bunları sökerek taşımanız işinizi kolaylaştırır. Böylece eşyalarınız için araçta daha fazla yer elde edersiniz. Ayrıca eşyaların yükü hafifleyeceği için daha kolay taşınabilirler.

Demontajı yapılacak olan eşyalara karar verin

Taşınırken kapıdan geçmeyecek boyutta eşyalarınız varsa, bu eşyaları dikkatlice parçalara ayırıp her bir parçasını paketleyin. Dolap, büfe, gardırop, masa, kitaplık gibi eşyalarınızı bu yöntemle taşıyabilirsiniz. Taşınma esnasında zarar görmesini istemediğiniz orta ebatlı eşyalarınızın da demontajını yapıp o şekilde taşınmasını sağlayabilirsiniz. Abajur veya masa buna örnek olabilir. MDF ve suntadan yapılma mobilyalarınız için de demonte işlemini tercih edebilirsiniz.

Uygun aletleri kullanın

Mobilyaların demontajı  sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; uygun ekipmanları, doğru şekilde kullanmak. Yanlış aleti kullanmaya kalktığınızda istediğiniz sonucu alamazsınız. En basiti elinizdeki vidaya uygun bir tornavida ile çalışmalısınız. Aksi halde vidanın başı kıvrılabilir, aynı zamanda sıkılaştırmanız gereken bir vida üzerinde kolay işlem yapamazsınız.

Eğer vidanın ucu mobilya içinde sıkışmış ve başı bozuk bir haldeyse, tornavida veya başka bir aletle çıkaramıyorsanız, fazla zorlamadan bir parça lastik yardımıyla vidayı mobilyadan kendinize doğru çekmeyi deneyin.

Demontaj uygulamasını kendiniz yapabileceğiniz gibi, bu hizmeti nakliyat firmasından da alabilirsiniz. Bunun için nakliyat şirketiyle anlaşırken demonte edilecek parçaların neler olduğunu çalışacağınız firmaya belirtmeniz yeterli. Bu anlamda  Sahibinden.com’un nakliye, ev tadilat dekorasyon, araç servis ve bakım, tamirat ve teknik servis gibi hizmetler sunan Sahibinden hizmetler servisinden destek alabilirsiniz.

Nakliyat firmasına demonte ettirdiğinizde, çalıştığınız firma eşyaları taşımadan önce her parçayı ayrı ayrı paketleyip o şekilde kamyona yerleştirir. Bu aşamada parçaların üzerinde vida veya benzer sivri bir parça olmamasına özen göstermek gerek. Ayrıca kamyona yükleyeceğiniz parçaları mutlaka paketleyin, böylece oluşabilecek çizilmelerin önüne geçebilirsiniz.

Siz de evden eve nakliyat işini daha kolay hale getirmek istiyorsanız, sahibinden.com’un sahibinden hizmetler sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sahibinden hizmetler ile nakliye, dekorasyon, tadilat vb. birçok ihtiyacınıza kolayca çözüm bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir