Evin girişine dekoratif fikirler

ev-girisi

Evin girişi olan antreler kullanışlılığı kadar şıklığıyla da ön planda olmalıdır. Evinizin girişi tarzınızı ve kişiliğinizi açıkça yansıtır. Klasik tutkunlarıyla modern severlerin evi aynı olmayacağı gibi, sadeliği sevenle süsüne püsüne düşkün birinin evi bir olmayacaktır. Dilerseniz sizin için seçtiğimiz birkaç dekorasyon fikrine göz atalım, bakalım sizin tercihiniz hangisi olacak?

giris-dekorasyon

Kapı girişinin yanında şık bir dresuar kullanabilirsiniz. Dresuarın üzerini çiçekler ve dekoratif aksesuarlarla süsleyerek şık bir hava yaratın. Kapının karşısına ayakkabı giyip çıkarırken kolaylık sağlayacak puf yerleştirebilirsiniz.

genis-antre

Evinizin girişinde geniş bir alanınız varsa, burayı fonksiyonel bir portmanto ile değerlendirebilirsiniz. Klasik dolap şeklinde bir portmanto yerine, yanları ve alt kısmı raflardan oluşan, u şeklinde açık raf ünitesi tercih edebilirsiniz. Alt kısmını minderlerle süsleyerek sedir haline getirirken, duvarın üstünde kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı asacağınız geniş bir askılığa yer verebilirsiniz. Rafların içinde hasır sepetler kullanmanız hem eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde saklamanızı sağlayacak, hem de daha şık bir görüntü kazandıracaktır. Evinizin girişinde sevdiğiniz figürleri dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Mesela duvara asacağınız bir çift tahta kürek girişinize bambaşka bir hava katacak ve zevkinizi ortaya koyacaktır.

giris-ev

Evinizin giriş kısmı küçük bir alana sahipse, ince şeffaf bir masa ve boydan boya büyük bir ayna ile burayı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Bu sade kombinasyonu çiçeklerle canlandırabilirsiniz. Dilerseniz masanızın altında küçük bir tabure tercih edebilirsiniz.

giris-askı

Evinizin girişinde uygun bir köşeyi çocuklarınıza ayırabilirsiniz. Çocuklarınızın eşyalarını asabileceği kendilerine özel bir askı alanı oluşturabilirsiniz. Her birinde kendi adlarının yazacağı kara tahta detaylı ahşap ünite evinizin girişine enerjik bir hava katacak. Dilerseniz duvarın üstüne çocuklarınızın fotoğrafından oluşan büyük bir tablo asarak o bölümü daha sevimli ve sıcak bir havaya sokabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir