Eviniz için ilginç depolama fikirleri

Evinizdeki sıradan depolama alanlarını değiştirmenin sizce de zamanı gelmedi mi? Sıradan objelerden sıkıldıysanız orijinal depolama çözümlerini tercih ederek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Üstelik bunun için fazla para harcamanıza da gerek yok. Elinizde bulunan malzemeleri kullanarak farklı depolama alanları yaratabilir, sıra dışı ve hoş düzenlemelerle mekanınızda görsel bir şıklık yakalayabilirsiniz. Size ilham verecek 4 fikirle tanışın:

takı-cerceve
1. Sürekli eşini kaybettiğiniz küpelerinizi ve birbirine dolanan kolyelerinizi düzenli bir şekilde saklamak için size harika bir fikir. Takılarınızı duvar çerçevesinde sergileyerek hem dekoratif hem de kullanışlı bir saklama çözümü geliştirebilirsiniz. Kancalara takılarınızı asarak düzenli görünüm elde edebileceğiniz gibi odanıza da şıklık katacaksınız. Dilerseniz güneş gözlükleriniz için de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şık tasarım sayesinde takılarınız elinizin altında olacağı için aradığınız şeyi kolayca bulabileceksiniz.

sehpa-deniz-yildizi

2. Çakıl taşı, deniz yıldızı gibi deniz kenarını anımsatan objeleri seviyorsanız, ve bunları biriktirmekten zevk alıyorsanız, bunları dekoratif anlamda değerlendirebilirsiniz. Deniz yıldızı, deniz kabuğu gibi objeleri cam yüzeyi ve içinde ayrı bölmesi bulunan bir orta sehpada bir araya getirerek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sehpanın içine tatil anılarınızı veya sevdiğiniz objeleri koyarak onları unutulmaz kılabilirsiniz.

ayakkabilik

3. Ayakkabılarınızı gözünüzün önünde ve düzenli bir şekilde saklamanız için size güzel bir önerimiz var. Evinizin girişinde ayakkabılarınız için ilginç ve bir o kadar da hoş bir saklama alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için birkaç sebze-meyve kasasına ihtiyacınız var. Farklı boyutlardaki tahta sebze kasalarını duvara asarak ayakkabılarınızı koyacağınız güzel bir dolap haline getirebilirsiniz. Dilerseniz kasaları farklı renklerde boyayarak mekana canlılık katabilirsiniz.

somine-kitap

4. Evinizde kitaplık veya raf için yeterli yeriniz yoksa, yıllardır sakladığınız kitaplarınızı kullanmadığınız şöminenin içine yerleştirerek hem şık bir görünüm elde edebilir, hem de yerden kazanabilirsiniz. Böylelikle boş duran şöminenize farklı bir hava katmış olursunuz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir