Evinize fark katacak fikirler

kitap-sehpa

Evinize farklılık katacak, değişik dekorasyon fikirlerini denemek istiyorsanız bu öneriler oldukça işinize yarayacak.

Yeni roller kazandırın
Evinizdeki eşyaları farklı bir amaçla kullanarak bambaşka roller kazandırabilirsiniz. Mesela kitaplarınızı kitaplık ya da raflarda sergilemek yerine, koltuğunuzun kenarında sehpa olarak değerlendirebilirsiniz. Kitaplarınızı üst üste sıralayarak elde ettiğiniz bu farklı sehpa ile salonunuzun havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Son okuduğunuz veya en sevdiğiniz kitabı en üste koyarak dilediğiniz zaman elinizin altında bulunmasını da sağlayabilirsiniz.

kitap-komodin

Değişik bir komodin arzu ediyorsanız aynı şekilde kitaplardan yararlanabilirsiniz. Kitapları veya ansiklopedileri üst üste dizerek ilginç bir baş ucu sehpasına dönüştürebilirsiniz.

İddialı desenler kullanın
Sıradan renkler ve eşyalarla dekore edilmiş bir odayı ilgi çekici desen ve baskılar ile sıkıcı görünümden kurtarıp canlılık verebilirsiniz. Düz kanepenizi zebra desenli bir yastıkla hareketlendirebilir ya da yer zemininde zebra desenli bir halı kullanarak çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

zebra-hali

Duvarları renklendirin
Duvarlarınızda mat ve cansız renkler kullanmak yerine, ortama enerjik ve sıcak bir hava katacak canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarda canlı renk kullandığınızda diğer eşya ve aksesuarları daha açık ve sade tonlarda seçerek dengeyi sağlayabilirsiniz.

renkli-duvar

Akıllı seçimler yapın
Evinize bir eşya alırken kullanışlılığı kadar şık olmasına da özen gösterin. Örneğin salonunuzda veya yatak odanıza koyacağınız bir abajur kullanmadığınız zamanlarda bile göz kamaştırabilir.

abajur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir