Gizli kapaklı saklama alanları

Ev dekorasyonunda en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri fazladan depolama alanına sahip olmak. Gerek mutfakta, gerek banyoda olsun kullandığımız dolaplar yeterli gelemeyebiliyor veya  alanın darlığından  hem daha fazla depolama alanı oluşturamıyor, hem de beyaz eşyalarımızı koyacak yer bulamıyoruz.Bu durumda pratik ve fonksiyonel çözümler üretmekten başka yol kalmıyor. İşte sizler için bir araya getirdiğimiz kullanışlı depolama fikirleri;

Mutfağınızdaki girintili alanı duvar raflarıyla doldurarak kiler haline getirebilirsiniz. Ortadaki dağınık görünümü gizlemek için ise sürme kapak kullanabilirsiniz. Sürme kapak kullanmak mutfakta geçişleri de kolaylaştıracaktır. Bu bölüm fazladan eşyalarınız veya erzaklarınız için harika bir depolama alanı olacak.

mutfak-saklama

Evin koridorundaki boş, kullanılmayan girintili alanı depolama alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Buraya açık raf ve çekmecelerden oluşan bir dolap ünitesi yerleştirerek pek çok eşyanızı derli toplu bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Bu kalabalık görüntüyü kapatmak için sürgülü bir kapaktan faydalanabilirsiniz.

saklama-alani-2

Evinizin uygun bir köşesinde çamaşır makinenize yer açabilirsiniz. Koridorda kullanmadığınız bir alan varsa, çamaşır makinanızı bu köşeye yerleştirip önünü raylı bir kapakla kapatarak kullanışlı ve şık bir alan elde edebilir, basit yöntemlerle kendinize çamaşır odası yaratabilirsiniz.

gizli-camasir-odasi

Mutfağınızın duvar kenarında girintili bir alanı kilere çevirebilirsiniz. Bu bölümde boydan aşağı duvar rafı kullanarak tabak ve çanaklarınızı düzenli bir şekilde saklayacağınız kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz. Bu bölümü açık bırakmak yerine dolap kapağı ile gizleyebilir, dışarıdan bakıldığında şık bir görüntü sunabilirsiniz.

saklama-alani-1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir