Gözünüzü Alamadığınız TV Üniteleri


Televizyonların günlük hayatta büyük yer kapladığı biliniyor. Günümüzde en etkili iletişim aracı olması ve geniş kitlelere ulaşabilmesi televizyonun önemini daha da arttırıyor. İşte tam da bu yüzden icadından bu yana yaşamımızda önemli yer kaplayan televizyonlar salonun baş köşesine kurulmuş durumda. Televizyonunuzu sergileyebileceğiniz en stil sahibi TV üniteleri Enza Home Mağazalarında sizleri bekliyor.

Evlerinizde Baş Köşede

Televizyonun evlerinizde başköşeyi almaya başlaması, dekorasyonun da bir parçası olması sonucunu doğuruyor. Evlerinizdeki en güzel yerleri ayırdığınız televizyonlar, zaman içinde daha çok konfor sağlayacak mobilya ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Önceleri vitrin olarak kendisini gösteren TV ünitesi takımları, aynı zamanda porselen, kristal gibi değerli ev eşyalarınızın da sergilendiği yerlerdi. Ardından televizyonların yapılarının incelmesi ile çok daha modern tasarımlar kendini göstermeye başladı. Şimdilerde ise salonunuzun dekorasyonunu ön plana çıkartan, TV izleme keyfinizi ikiye katlayan üniteler, kitaplarınızı ve arşivlerinizi koyabileceğiniz çok amaçlı bir kullanım sağlıyor. Gerek modern olsun gerekse klasik tarzdaki bu mobilyalar yaşam alanlarınızı keyifli hale getiriyor. İşlevsel olmaları sebebiyle salon dekorasyonunda göz önünde olan TV üniteleri tarzınızı yansıtmakla birlikte evinizin havasını tamamıyla değiştirmeyi başarabiliyor. Hem duvara monte edilebilen hem de duvardan bağımsız modelleri ile evinizin dekorasyonunda önemli bir yer alıyor.

Dekorasyonunuzun Ayrılmaz Parçası

 TV ünitesi satın almadan önce ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlemiş olmanız gerekiyor. Kitaplık ihtiyacınız varsa bu tarzda bir modeli seçmeniz uygun olurken, küçük eşyalarınızı depolamak için daha çok çekmeceli modelleri seçmeniz size kolaylık sağlıyor. Alt tarafları çekmeceli olan televizyon üniteleri her zaman evin küçük dağınıklıklarının toparlaması bakımından oldukça fonksiyonel oluyorlar. Ayrıca seçiminizi yaparken evdeki renk bütünlüğünü bozmamaya özen göstererek evinizdeki diğer eşyalarla uyumlu olmasını sağlamanız evinizde dinlendirici bir hava yaratıyor. Televizyon üniteleri, duvara monte edilebilen ve TV sehpası olarak kullanılabilen modeller olmak üzere temelde ikiye ayrılıyorlar. Duvara monte edilebilen türde olanlar için konumlandırılacağı alanlar büyük önem taşıyor. Sonradan değiştirmek hem çok efor hem de zaman istiyor. Bu nedenle karar aşamasında odanın şekli, odanın ışığı nereden aldığı gibi konular da yine büyük önem taşıyor. Örneğin, ters ışık alan bir konuma yerleştirildiğinde gündüzleri televizyonunuzda parlama sorunu oluşabiliyor.  Ünite sabit olduğu için evdeki mobilyaların yerlerinin değiştirilmesi de yine yaşatacağı zorluklardan oluyor. Sehpalı modeller diğerlerine oranla taşınabilirlik açısından kolaylık sağlarken dekorasyondan sıkıldığınızda da kolaylıkla yeri değiştirilebilir oluyor.

Kullanışlı Modeller Konforlu Seçimler

Tüm mobilyalarda olduğu gibi TV ünitesi seçerken de kullanışlı bir model olması size pek çok kolaylık sağlıyor. Raflı olanlar, eşyalarınızı koyabileceğiniz alanlar oluştururken, görsel olarak da keyif verici oluyor. Göz önünde bulundurmanız gereken önemli konulardan biri de odanızın büyüklüğüdür. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka evinizde yerleştireceğiniz yerin ölçüsünü almanız gerekiyor. Eğer salonunuz yeteri kadar büyükse büyük raflı televizyon ünitesi modelleri doğru tercih olabiliyorken, salonunuz çok büyük değilse küçük raflı ve daha dar modelleri tercih etmeniz yerden tasarruf etmenizi sağlıyor. Ayrıca kolay temizlenen ve leke tutmayan modelleri seçmek,  temizlik için fazladan zaman kaybetmenizin önüne geçiyor. İhtiyaç duyduğunuz birbirinden güzel ve stil sahibi mobilyalar Enza Home mağazalarında sizleri bekliyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir