Karışık sandalyeler

renkli-sandalyeler
Evimizin en güzel ve keyifli anlarına tanıklık eden köşelerinden biri kuşkusuz yemek alanlarıdır. Salonumuzun ve mutfağımızın baş tacı olan yemek masaları her anımıza eşlik edebilir. Burası yemek yemenin yanı sıra kimi zaman işimizle meşgul olduğumuz, gazete ve dergileri karıştırdığımız, arkadaşımızla keyifli sohbetlere daldığımız bir keyif köşesidir. O halde vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz bu alanı zevkle oturacağımız bir hale getirmeye ne dersiniz? Orijinal bir dekorla bu güzel alanı bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Sıradanlıktan sıkıldıysanız ve renkli bir yemek masası hayal ediyorsanız, takım sandalyeler yerine birbirinden farklı sandalyeleri bir araya getirmeyi deneyin. Ahşap, plastik veya metal olsun, değişik sandalyeleri birlikte kullanarak uyumsuzluktan uyum yaratabilirsiniz.

uyumsuz-sandalye

Eğer takım sandalyelerinizi bozmak istemiyorsanız veya hepsi birbirinden ayrı olmasın diyorsanız araya bir iki tane farklı renkte veya modelde sandalye katarak değişik bir hava yakalayabilirsiniz.

karisik-sandalyeler

Siyah, beyaz modern tarzda metal sandalyeleri, eski ahşap sandalyelerle tamamlayarak iki farklı tarzı harmanlayabilirsiniz. Pastel tonlarda ahşap sandalyeler ortama sıcak ve sevimli bir hava verecektir.

sandalyeler

Aynı renkte, farklı formda sandalyeleri bir arada kullanarak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Modeller farklı olsa da hepsinin aynı renk olması uyumlu bir görüntü sağlayacaktır. Sarı gibi canlı bir renk kullanarak odanıza enerjik bir hava katabilirsiniz.

sandalye-karısık

Beyaz masanızı farklı şekil ve malzemeden beyaz sandalyelerle tamamlayarak hoş bir dekora imza atabilirsiniz. İçlerinden iki üç tanesini aynı model seçip araya bir iki farklı sandalye katabilirsiniz.

karısık-sandalye

Bu sandalyelerin hem renkleri hem de modelleri farkı olabilir. Ancak bu noktada birbiriyle uyumlu renkler kullanmaya özen gösterin. Örneğin beyaz, turuncu ve ahşap rengini bir arada kullanabilirsiniz.

sandalye-karisik

Dilerseniz çoğunu tek bir renk tercih edip, araya canlılık katacak bir veya iki tane farklı renkte sandalye ekleyebilirsiniz. Salonunuzda siyah beyaz bir dekor hakimse, farklı formda siyah sandalyelerin arasına fıstık yeşilini katmayı deneyin. Masanın üzerini saksı bitkilerle süsleyerek de ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir