Kız çocuk odası dekorasyonu için 6 fikir

kiz-cocuk-odasi
Kız çocuklarının bambaşka bir dünyaları vardır. Hassas, kırılgan ve nazik olan kızlar bu hal ve edalarını odalarına da yansıtmak isterler. Bir kız çocuğunun kendini en iyi hissettiği yer kendine ait olan odasıdır. Kızlarınızın beğenilerinin tüm yansımalarını odalarında bulabilir ve zevkleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yapıları gereği süs ve aksesuar kız çocuklarının en sevdiği şeylerdir ve bunlar kız çocuk odalarında sıklıkla kullanılır. Yaşlar büyüdükçe tarzlarda değişiklikler söz konusu olabilir, daha sade bir yaşam tercih edilebilir ama çocuk yaşlarda her kız çocuğu genelde aynıdır, süsten ve şatafattan hoşlanır.

kiz-cocuk-odasi-2

Tüm bu bilgiler doğrultusunda güzel kızınızın odasını dekore etmek istiyorsanız bazı fikirlerimiz var. İşte, kız çocuk odası dekorasyonu için 6 fikir.

  1. Eğer tek bir kız çocuğunuz varsa işiniz daha kolaydır. Tek bir kıza ait odanın dekorasyonu sizi daha az yoracaktır. Ancak yaşları birbirine yakın iki kız çocuğunuz varsa ve aynı odayı kullanıyorlarsa her şeyi çift yapmalısınız. Bu durumda aynı odada ikisinin de zevkini ayrı ayrı yansıtamayacağınıza göre ikisinin de beğenisi olan ortak eşyaları ve aksesuarları bulmak sizi biraz yoracaktır. Arada anlaşmazlık çıkmaması adına odanın dekorasyonuna başlamadan önce kızlarınızla bir anlaşma yapın ve hep birlikte hareket edin. Anlaşmazlık anında ebeveyn olarak joker hakkınızı kullanın.
  2. Pembe renk kız çocukları ile özdeşleşmiş bir renktir. Her kız çocuğunun odasında yoğunlukla kullanılır. Bu klişeden uzaklaşabilirsiniz veya bu rengin sıcacık dokunuşuna kendinizi bırakabilirsiniz. Eğer pembe renk tercihiniz değilse onun yerine beyaz ve krem gibi uçuk tonları kullanmayı düşünebilirsiniz.
  3. Kız çocuklarının odalarını dekore ederken modern ve keskin mobilya tarzından uzak durmalısınız. Daha çok yumuşak kıvrımları ve kenarları olan country tarz mobilyalar daha uygun olabilir.
  4. Kız çocukları tüylü eşyalardan çok hoşlanır. Bu nedenle kullanacağınız halıları yumuşacık ve tüylü olanlardan seçebilirsiniz.
  5. Kız çocukları odalarında çok zaman geçirirler. Bu nedenle onların zevkleri doğrultusunda bir yaşam alanı oluşturmalısınız. Yatak, dolaplar ve çalışma masasının dışında zevk aldığı hobiler için ayrı alanlar yaratmalısınız. Resim yapmayı seviyorsa veya müzikle ilgileniyorsa bunları kendi odasında ihtiyacı olan eşyaları odasında kullanabileceği şekilde yerleştirebilirsiniz.
  6. Bebekler ve ayıcıklar kız çocuklarının en güzel hazineleridir. Bunları sergilemek ve arkadaşlarının görmesini sağlamak kızlarınızı mutlu edecektir. Odasının bir köşesinde bebeklerini ve oyuncaklarını yerleştirebileceği raflar veya dolaplar oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir