Küçük odaları değerlendirmek için 5 öneri

kucukoda
Bir evin odalarının küçük olması elbette evin kullanımı üzerinde büyük zorluklar oluşmasına neden olabilmektedir. Bu durumda odayı olduğundan daha büyük gösterecek olan kullanımlara ihtiyacınız bulunacaktır. Küçük odaları değerlendirmek için 5 öneri sayesinde hem odalarınızın daha büyük görünmesine olanak sağlayacak hem de daha elverişli şekillerde bu odaları kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Ancak buradaki teknikleri uygularken önemli olanın odanızı hangi amaçla kullandığınızdır.

70caf862023c37fe0cc740c78514ea6c

  • Oda için işlev belirlemek: Evinizdeki küçük bir odayı en iyi şekilde değerlendirebilmek istiyorsanız öncelikle odanın işlevini belirlemeniz gerekmektedir. Bu odayı yatak odası olarak mı, çalışma odası olarak mı ya da misafir odası olarak mı kullanacağınız konusunda bir karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için de küçük odanızın ölçülerini alıp karar vermeniz daha doğru olacaktır.
  • Duvarları değerlendirmek: Vitrinler, kitaplıklar, raflar ve duvar panelleri gibi fazla mobilya kullanmanıza gerek kalmadan küçük odaları dekore etmenize olanak sağlayan düzenleyicilerden yararlanmanız faydalı olacaktır. Özellikle odanızdaki kalabalığı ortadan kaldıracak olan ve eşyalarınızın büyük bir bölümünü yerleştirebileceğiniz raf sistemleri oluşturmanız yararınıza olacaktır.
  • Büyük halı kullanmak: Her ne kadar pek çok yerde aksi belirtiliyor olsa da küçük odaların büyük halılar kullanılarak daha gösterişli hale getirildiğini görebilmek mümkündür. Üstelik küçük halıların küçük bir odayı daha da küçük göstermesi söz konusu olabileceğinden büyük halı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Uyumlu bir görüntü oluşturabilmek amacıyla duvar renginizi de halınızda baskın olan renklerden yana kullanmanız faydanıza olacaktır.
  • Renk ve desen seçiminde dikkatli olun: Küçük odanız fazla penceresi bulunmayan ve ışık almayan bir oda ise daha loş bir ortam oluşturmak için koyu renkli bir boya ya da zemini zengin desenlere sahip yer kaplamalarından yana kullanmanız yararlı olacaktır. Eğer oda doğal ışık alan bir oda ise bu durumda beyaz zemin üzerine grafik motifli bir desen tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Doğru aydınlatma kullanmak: Kullanışlı bir aydınlatma seçerek küçük odalarınızı sıcak bir ortam yaratacak şekilde dekore edebilmeniz mümkün olacaktır. Tavan aydınlatmalarının yanı sıra masa lambaları ve LED aydınlatmalar kullanarak daha aydınlık bir oda oluşturmanız mümkün olacaktır.

kucukoda-2 buy steroids china

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir