Küçük yatak odaları için yaratıcı 5 dekorasyon

yatak-odasi
Yaşadığımız hayatlar yoğunlaşmaya ve iş tempomuz tüm hayatımızı ele geçirmeye başladı. Oradan oraya koşturuyoruz derken evde geçirdiğimiz zaman iyice azaldı. Çoğu kez bir otel görevi gören evler bu nedenle kutu gibi inşa ediliyor. Küçücük odalardan oluşan evler yapılıyor ve birçok insan bu yapıları tercih ediyor. Küçük ancak kullanışlı evler insanlara yük olmak yerine onların işlerini kolaylaştırır ve hayatlarına ayak uydurur oldu. Evler küçüldü ancak dekorasyonlarına verilen önem arttı. Küçük olsun ama güzel olsun düşüncesi ile kutu gibi evlerden harika yaşam alanları yaratılmaya başlandı. Örneğin yatak odaları. Yoğun tempo içerisinde çalışan her insan için beklide evde en çok zaman geçirilen yer olduğu için dekorasyonuna da hep çok önem veriliyor. Peki küçük yatak odaları nasıl dekore edilmeli? İşte size küçük yatak odaları için 5 yaratıcı dekorasyon fikri;

  • Yatak odanızda yatağınızı nasıl yerleştirmeniz gerektiğine iyi karar vermelisiniz. Oda hacmi küçük olduğundan yatakların ortada durması veya verev olması mümkün olmayacaktır. Mümkünse küçük yatak odalarında yatağınızı kapının hemen karşısındaki duvarı ortalayacak şekilde yerleştirin.
  • Küçük yatak odalarında duvarlar önemli enstrümanlardır. Yatak başınızın geldiği duvarı iyi değerlendirebilirseniz sizi birçok kalabalıktan kurtaracaktır. Bu duvarı tavana kadar gözlü bir dolap şekline getirebilirsiniz. Üst kısımlar açık, yatak boyuyla bir olan alt kısımların ise çekmecelerden oluşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle yatak başınızda yükselen duvarda tüm kitaplarınız, gece lambalarınız ve aksesuarlarınız çok şık bir şekilde sergilenirken, diğer kalabalıklarınızı komidin niyetine kullanacağınız çekmecelerde muhafaza edebilirsiniz.
  • Yatak ucunuzda yer alan puflarınızı kasalı tercih edebilirsiniz. Böylelikle bu kasalara ortalıkta olmasını istemediğiniz birçok kalabalığı doldurabilirsiniz.
  • Küçük yatak odalarında duvarlarda fazla tablo ve çerçeveden kaçınmalısınız. Duvarlarda kullanılan bu aksesuarlar zaten dar olan odaya daha dar bir hava katacaktır. Eğer duvarlarınızda dolap kullanmayı tercih etmiyorsanız ve dolap yerine aksesuar olsun istiyorsanız o zaman dekoratif aynalar tercih edin. Aynalar dar odaların geniş ve derin görünmesi için kullanılan en güzel silahlardan birisidir.
  • Eğer yatak odanız bir çatı katıysa ve zaten küçük olan odada birde tavan yapısından dolayı ölü bir alan oluşuyorsa bu alanı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Belki kendinize kitap okuma köşesi yapabilir, beklide şık bir çalışma masası koyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir