Laminat parke seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Hem evlerimizde hem de ofislerde artık laminat parkeyi çok daha sıklıkla kullanmaya başladık. Laminat parke
yüzeylerinin darbelerden çabuk etkilenmemesi, zor çizilmesi ve sistre veya cilalama gibi işlemlere ihtiyaç duymaması bu tür parkelerin daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

asilyapi-laminat-parke

Evimize alacağımız her eşyayı ya da evimize yaptıracağımız her ürünü titizlikle seçmek isteriz. Bunun en büyük sebebi evlerimizin bizim için kendimize özel bir yaşama alanı olması ve zevklerimizi yansıtmasıdır. Aynı durum kendi ofisimize sahipsek, bu mekan için yaptıracağımız eşyalar ve ürünler için de geçerlidir.

Yeni bir ev aldınız ve parke yaptırmanız gerekiyor ya da evinizde kullandığınız parkeleriniz eskidi, yenilemek istiyorsunuz.  Laminat parkeler zeminlerin çok daha güzel ve şık görünmesini sağlar. Bu nedenle siz de laminat parke tercih etmek istiyorsunuz. Laminat parke seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

İşte dikkat etmeniz ve önem vermeniz gereken noktalar:

1- Parkeyi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan birisi parkenin nerede kullanılacağıdır. İş yeri için parke düşünülüyorsa daha koyu renkleri ev için ise daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca ofislere uygulanacak parkelerde 31. sınıf ve üzeri, evlerde uygulanacak parkelerde ise 21-23. sınıf parke olmalıdır.

2- Parke seçiminizi yaparken önem vermeniz gereken detaylardan biri de parkelerinizin mobilyalarınızla sağlayacağı uyumdur. Dekorasyonunuzla uyumlu olacak şekilde renk seçiminizi yaparasanız hem parkeniz daha çok göz dolduracak hem de parkeyi döşeteceğiniz mekan çok daha şık gözükecektir.

3- Parkelerin birleşim noktalarına da seçim yaparken dikkat edilmelidir aksi taktirde parkeler döşendiğinde hoş bir görünüm ortaya çıkmayacaktır. Parkeleri elinize alıp birbiri ile tam birleşip birleşmediğini kontrol etmelisiniz. Arada boşluk kalmamalıdır.

4- Alacağınız parkenin ISO 9002 belgesine sahip olmasına önem verin.

5- Laminant parke seçerken beğendiğiniz parkeyi satın almadan önce ürünün kaç devirde üretildiğini belirleyen devir sayısının ne olduğunu mutlaka satıcıdan öğrenin.

6- Alacağınız parkenin cilası konusunda da bilgi almalısınız. Ne tür bir cila kullanıldığını ve kaç kat cila uygullandığını sorgulamanızda fayda var.  

İster evinize yaptırıyor olun ister ofisinize seçtiğiniz parke kaliteli olmalı ve zevkinizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Parke yaptıracaksanız ya da mekanlarınızdaki parkeleri yenileyecekseniz, internetten parke satın alabileceğiniz en doğru adreslerden biri olan www.asilyapi.com sitesini inceleyebilir, beğendiğiniz parkeye karar verebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir