Mutfaklara pratik depolama fikirleri

mutfak-depolama

Sayıları sürekli artan mutfak gereçleri, malzeme ve aksesuarlarınıza mutfağınızda yer bulmak bir hayli zordur.Ne kadar iyi planlasanız da dolap ve çekmeceler bir türlü ihtiyacınızı karşılamaz. Mutfak dolaplarınız depolama anlamında yeterli gelmiyorsa ekstradan alan yaratarak daha rahat ve kullanışlı bir düzen sağlayabilirsiniz.

Mutfak malzemelerinizi sevimli tarzda kap, kavanoz veya kutulara koyarak dolaplarınıza ve tezgahınıza şıklık katabilir, aynı zamanda düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu güzel saklama kaplarını duvara asılı rafınızın üzerinde sergileyebilirsiniz.

Geniş bir alana sahipseniz mutfağınızda ada ünitesine yer verebilirsiniz. Ada ünitesinde yemek hazırlayabileceğiniz gibi, ünitenin yanlarına sandalye koyarak yemek alanına dönüştürebilirsiniz. Alt ve yan kısımları çekmeceli, raflı olanlar depolama için oldukça işinize yarayacaktır. Büyük tencere ve tavalarınız, sık kullanmadığınız mutfak robotlarınızı burada saklayabilirsiniz.

Dilerseniz eski ahşap masalarınızı ada ünitesi olarak değerlendirebilir, alt kısmına dolap, raf yada çekmece ekletebilirsiniz. Yalnız mutfak tezgahınız ile ada ünitesi arasında en az 125 cm mesafe olması, mutfağınızda rahat hareket etmeniz açısından önemlidir

Mutfağınızın uygun bir duvarına açık raf sistemi monte ettirerek kullanışlı bir saklama alanı oluşturabilirsiniz. Kapakları olmadığından ihtiyacınız olan şeye kolaylıkla ulaşabilir, raflara birbirinden şık sepet ve kavanozlar dizerek hoş bir görünüm kazanabilirsiniz.Birkaç bölmeden oluşan duvar rafı dışında, yerden tavana kadar olan raflı açık dolaplar mutfağınıza farklı bir hava katabilir.

Tabaklarınızı dolap raflarına dizmek yerine geniş bir çekmeceye yerleştirerek daha kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz. Çekmece içine bölmeler katarak düzenli bir görünüm sağlayabilir, aynı zamanda fazla eşyayı toparlayan bir alan yaratabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir