Okuma tutkunlarına dekorasyon fikirleri

okuma-kosesi-1

Gün boyunca pek çok işle uğraşıp yorgun argın eve geldiğinizde en çok ihtiyaç duyduğunuz şeylerden biri de ayaklarınızı uzatıp dinlenmek. Kimileri televizyon başında keyif yapmayı tercih ederken, kimileri  ise kitabını, dergisini eline alıp okumaktan zevk alır.

okuma-kosesi

Kitap okumayı seven biriyseniz evinizin bir veya birkaç köşesinde okuma alanı oluşturabilirsiniz. Öncelikli olarak kitap okuyacağınız köşede rahat bir oturma koltuğuna yer vermelisiniz. Tekli bir berjer tercih edebileceğiniz gibi uzun, konforlu bir koltuk kullanarak kitabınızı uzanarak okumanın keyfine varabilirsiniz.

okuma-koltugu-2

Koltuğunuzun yanında ihtiyacınız olan eşyaları koyabileceğiniz bir sehpa bulundurmaya özen gösterin. Sehpanızı kitabınız ve çayınız dışında çerçeve, çiçek gibi dekoratif aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz.

okuma-kosesi-4

Okuma koltuğunuzun arka duvarında kitaplarınızı koyabileceğiniz bir duvar rafına yer verebilirsiniz. Böylece hem dekoratif hem de kullanışlı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

okuma-kosesi-2

Okuma da yeterli ışığın olması önemli bir detay. Öncelikli olarak doğal ışıktan yararlanmakta fayda var. Fakat sehpanızın üstünde abajur veya ayaklı bir lamba kullanarak daha etkili bir çözüm üretebilirsiniz.

okuma-kosesi-6

Okuma koltuğunuza şıklık katmak için kırlent yastıklar ve koltuk şallarından faydalanabilirsiniz. Koltuğunuzun önüne ayaklarınızı uzatacağınız bir puf koyarak da konforunuzu arttırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir