Oturma odalarına bahar etkisi

Baharın gelişiyle beraber güneşin evimize yansıttığı ışık odalarımızı da aydınlatır oldu. Ancak sadece  bu yeterli değil, odalarımızı yaz havasına sokacak değişiklikler yapsak iyi olmaz mı? Öyleyse serinlik hissi uyandıran dekorasyon fikirleri ile mekanlarımızı yenilemenin tam zamanı.

sarı-salon

Yazı çağrıştıran renklerden mavi ve sarıyı oturma odanızda kullanarak mekanınızda yaz havası estirebilirsiniz. Güneş gibi parlayan sarı renkli kırlent yastıklar ve mavi renkle bezenmiş çiçekli perdeler ile ferah ve huzur dolu bir atmosfer yaratın.

renkli-oturma

Yazın odanızda ağır ve koyu renkler kullanmak yerine, insanın içini açan pastel tonlarda aksesuarlar ve kırlent yastıklar tercih edin.

Abajur şapkalarının renklerini değiştirerek abajurlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırabilir, böylece mekana da enerjik bir hava katabilirsiniz. Baharı müjdeleyen mavi, sarı ve pembe tonları ideal bir tercih olabilir.

mavi-pembe

Renkli aksesuarlar ve aydınlatmalar ile odanızda bahar coşkusunu yaşatabilirsiniz. Özellikle şeker pembesi ve gök mavisi ortama huzur dolu bir hava katacaktır.

parke

Bahar geldi, halıları şöyle bir kenara kaldırın. Halılarınızın ağırlığından kurtulup biraz hafifleyin, ve daha ferah bir ortama kavuşun.

Yaz havasını evlerinize taşımak için balkonlarınızı veya cam önlerini bol bol çiçeklerle süsleyin. Böylece hem ferah hem de mis kokulu bir ortama kavuşabilirsiniz.

çiçekler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir