Romantik bir ev dekorasyonu için 11 harika fikir

romantik-ev

Kimileri klasik tarzdan şaşmazken kimileri modern dekorasyondan hoşlanır. Kimileri için de romantik dokunuşlarla dekore edilmiş bir ev çok daha caziptir. Romantik tarzda yapılmış bir dekorasyon özellikle yeni evli çiftlerin tercih ettiği ya da evini yeniden dekore ederken farklı bir tarz yaratmak isteyenlerin, romantizmi sevenlerin seçtiği bir dekorasyon tarzı. Romantik tarzda döşenmiş bir ev hem rahatlatır hem de huzur verir. Romantik hava yaratan renkler ve aksesuarlar kullanılarak romantik bir dekorasyon evin herhangi bir bölümünde uygulanabilir.

Romantik bir ev dekorasyonu hazırlarken neler yapabilirim, hangi renkleri kullanabilirim diyenler için uygulayabilecekleri bazı dekorasyon önerileri hazırladık.

 1. Dekorasyonunuzda romantik bir hava yaratmayı istiyorsanız dekorasyonunuzu yaparken pastel renkler tercih etmelisiniz. Renklerin birbirine uyumu da önem verilmesi gereken bir detaydır. Pastel renklerle yapılan dekorasyon hem gözü yormaz hem de huzurlu bir ortam yaratır.
 2. Romantik ve huzurlu bir hava yaratmak için yatak odanızda mavi, yeşil, pembe, mor, lila, pembe, beyaz, krem, bej tonlarını birbiri ile doğru kombine edecek şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca romantizmin vazgeçilmez rengi olan kırmızıyı yatak örtülerinde, aksesuarlarda ya da duvar renginde tercih edebilirsiniz.
 3. Yatak odanızda, oturma odanızda, salonda kullandığınız dekorasyon renklerine uyum sağlayacak şekilde çeşitli renk ve desenlerde, farklı boyutlarda yastıklar kullanabilirsiniz. Yastıklar romantik hava yarattığı gibi kullanabileceğiniz en ideal aksesuarlardan biridir.
 4. Çiçekler evinize hem pozitif enerji katar hem de evde romantik hava oluşturulmasında etkilidir. Evinizin her köşesinde canlı çiçekler bulundurabilirsiniz. Mumlar da romantizmi simgeleyen aksesuarlardır.
 5. Pencerenizin önünde oluşturulan şirin köşeler hoş bir görünüm yarattığı gibi odadaki romantik dekorasyonu da destekler.
 6. Salonda romantik bir hava yaratmak için perdelerde dantel kullanılabilir, dantelli ya da tüllerden oluşan perdeler ile ortamda romantik bir hava yaratılabilir.
 7. Salon ya da oturma odanızdaki koltuklarınızı çiçekli desenlerden seçebilirsiniz. Çiçekli deseni tüm koltuklarda tercih etmezseniz pastel tonlarda bir koltuk ve çiçekli kumaşla kaplanmış bir puf ile oturma grubunuzu tamamlayabilirsiniz. Ya da düz renkte bir koltuğun üzerine çiçekli minderler kullanabilirsiniz. Gül desenleri romantik hava yaratabilir.
 8. Aydınlatmada aplikler ya da ayaklı lambalar kullanabilir, mumlar ve şamdanlar ile salonunuzu süsleyebiliriniz.
 9. Salon, oturma odası ve yatak odanızda morun tonlarını krem tonlarıyla ve lila renklerini de gri tonlarıyla birleştirerek oldukça romantik ve şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Beyaz, altın ve kum rengiyle tamamlanan pembe renk de dekore edilen alana oldukça romantik bir hava verebilir.
 10. Romantik bir banyo dekorasyonu için pembenin açık bir tonunu duvarlarda kullanarak beyaz ya da krem renk mobilyalar ile kombine edebilirsiz. Duvarlarda küçük ışıklandırmalar ve aplikler kullanarak oldukça hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.
 11. Yemek odası kısmında gri ve pembeyi kombine edebilirsiniz. Duvar rengini uçuk tonda bir pembe seçebilir, masa örtüsü ve sandalye minderlerindeki desenlerde pembe ve griyi birlikte kullanabilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunu yenilemek istiyorsanız, çeşitli dekorasyon sitelerinden fikir alabilirsiniz. Yatak odası, banyo, salon ve mutfak dekorasyonu için farklı ve şık dekorasyon önerileri için

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir