Yatak odalarına düzen getirecek 6 öneri

yatak-odasi
Yatak odaları her ne kadar evin en özel köşelerinden biri olarak nitelendiriliyor olsa da doğru dekore edilmediği takdirde bunaltıcı dekorasyonu ile sizi rahatsız edebileceğini görebilirsiniz. Bu yüzden düzenli bir yatak odasına sahip olmanız da en az modern bir dekorasyon uygulamanız kadar önemlidir. Bu sebeple yatak odalarına düzen getirecek 6 öneri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız yararınıza olacaktır.

  • Yatak altlarına kutular koyun: Her zaman rahat ulaşmak istediğiniz ancak yeterli alan bulamadığınız için dolaplarınıza tıkıştırmak zorunda kaldığınız eşyalar için yatak altlarına koyabileceğiniz kutular edinmeniz yararınıza olacaktır. Bu kutular için dekoratif özellikli seçimler yapabileceğiniz gibi evinizdeki kutuları da tercih edebilirsiniz. Bu sayede dağınıklıktan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
  • Şifonyer çekmecelerinizi düzenlemenize olanak sağlayacak bölmeli düzenleyiciler kullanın: Şifonyerlerinize takılarınızı koyduğunuzda oluşan karışıklık sebebi ile çoğu zaman nerede nasıl bir takınız var unutmanız söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden bu alanlara sizi memnun edebilecek bir düzen getiren bölmeli çekmece düzenleyiciler kullanmanız çok doğru bir seçim olacaktır.

dekorasyon-1

  • İhtiyacınız olmayan eşyaları kaldırın: Hemen herkesin evinde kullanmadığı halde bir gün lazım olur diye bulundurduğu eşyaları bulunur. Bu eşyalardan kurtulmanız durumunda hem size yer açılacak hem de karışıklık ve doğal olarak düzensizlikten kurtulmanız söz konusu olabilecektir.
  • Gardırop düzenleyiciler kullanın: Kıyafetleriniz gardırobunuzda fazlasıyla yer kaplıyor ve bu dağınıklıktan kurtulmak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız gardıroplarınıza düzen getirecek olan gardırop içi düzenleyiciler kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bunlar sayesinde daha fazla kıyafeti daha sorunsuz bir şekilde depolama imkanı bulabileceğiniz gibi askılardan kayan kıyafetler gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

dekorasyon

  • Açık renkler kullanın: Yatak odalarına koyu renk yatak örtüleri, mobilyalar ve duvar rengi kullanmanız daha karışık bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden daha mutlu olmanıza olanak sağlayacak olan açık renkleri kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır. Üstelik açık renkler odanızın daha aydınlık görünmesine de olanak sağlayacaktır.
  • Aksesuar kullanmaktan uzak durun: Hiç aksesuar kullanmayın diyemeyiz, ancak aşırı aksesuar kullanımı yatak odalarının boğulmasına neden olacağından daha az ve sade aksesuarları tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir