Yatak odası dekorasyon fikirleri

yatak-odasi-koltuk

Evimizin en özel alanlarından biri olan yatak odaları sığınağımız gibidir. Bu sebeple yatak odasını dekore ederken şıklığı kadar rahat ve huzurlu bir ortam yaratmaya özen gösteririz. Yeterli alana sahipseniz yatak odasında şömine kullanarak romantik bir hava yakalayabilir, odanızda rahatça çalışabilmek için çalışma masasına yer verebilirsiniz.

yatak-odasi-1

Sakin ve huzurlu bir oda hazırlamak istiyorsanız doğal toprak tonlarını veya gök mavisini tercih edebilirsiniz. Odanızda rahat koltuklara yer vererek eşiniz ve arkadaşlarınızla hoş sohbetler için ideal bir ortam oluşturabilirsiniz. Yatak ucuna koyacağınız puf veya tabure ile sevimli bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz.

yatak-odasi-2

Klasik ve gösterişli objeleri seviyorsanız yatak odanızda ahşap ve varak detaylı aksesuarlara yer verebilirsiniz. Sade yatak başı ve komodininizi şık detaylara sahip aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Varak ayna, şapkalı aplikler, kristal avize ve lükens ayaklı bir puf odanızın havasını bir anda değiştirebilir. Odanızı zarif biblolar, mumluklar ve çiçeklerle süslemeniz de şıklığı arttıracaktır. Duvar rengi ve döşemelik kumaşlarda açık tonlar tercih ederek fazla eşyaya rağmen ortamda ferahlık hissi yaratabilirsiniz.

yatak-odasi-somine

Aydınlık, sade ve şık bir oda hazırlamak için ferahlık veren beyazı kullanmalısınız. Beyaz yatağınızın her iki köşesine modern tarzda komodin tercih edebilirsiniz. Komodini ufak bir gece lambası ve çiçekler ile tamamlayarak ortama canlılık katın. Yatak başınızın üstündeki duvarı küçük büyük tablolarla süslemek duvara hareket kazandırırken, aynı zamanda hoş bir görünüm sağlayacaktır.

beyaz-yatak-odasi

Huzurlu ve ferah olduğu kadar canlı bir oda hazırlamak istiyorsanız, yatak odanızda pastel tonlar kullanmanızı öneririz. Lila,bej ve mavi rengini bir araya getirerek sevimli bir oda yaratabilirsiniz.Yatak başı ile duvar boyasında lila rengi kullanırken, perde ve mobilyalarda krem tonlarını tercih edin. Pencere kenarına yerleştireceğiniz geniş okuma koltuğu ile kitap okuma saatlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

pastel-yatak-odasi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir